Expozice České Národní Banky

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Česká Národní Banka
Česká Národní Banka
lupa

Vážení přátelé Turistiky i turistiky,tentokrát Vás pozvu k návštěvě expozice "Lidé a peníze",kterou můžete vidět v budově ČNB na Příkopech v Praze 1.Doprava je velice jednoduchá-metrem "B" do stanice Náměstí republiky,výstup Náměstí republiky.Odtud směr Příkopy.Nemůžete přehlédnout.

Za čím jedeme?

lupa

Expozice je umístěna v bývalém trezoru ČNB.Nejprve projdete důkladnou bezpečnostní kontrolou a poté se přesunete do suterénu,kde zhlédnete film o bankovnictví a historii ČNB.Pak projdete obrovskými několikatunovými trezorovými dveřmi a Vaše průvodkyně Vás seznámí s expozicí,kterou si následně budete moci volně procházet.Uvidíte historická i novodobá platidla ,1 tunu zlata v cihlách,budete si moci vyzkoušet poznávání falzifikátů.Ve finále si budete moci potěžkat zlatou cihlu,která váží 12,6 kg a její cena je 8,6 mil. Kč.Odcházet budete s krásným pocitem,že jste viděli něco,co se jentak nevidí.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

nejbližší Restaurace "pro lidi" je v Jindřišské ulici.Najdete ji lehce.projdete pasáží banky na Senovážné náměstí a u Jindřišské věže odbočíte vpravo do Jinřišské ulice.Po 50 metrech dojdete k Restauraci "U Jindřišské věže"Moc dobře tu vaří a moc neutratíte.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Hlavne se mi líbí nápad ukázat veřejnosti kousek zákulisí banky a výstava o bankovnictví a platidlech,je velice poutavá.Velice vhodná pro školy,obzvlášť 2.stupeň a SŠ .

Ostatní informace

Prohlídky se konají v Út,St,Pá-9,11,13:30

Čt-9,11,13:30,16

Vstup se neplatí,ale je třeba si prohlídku expozice dopředu rezervovat na tel.čísle-224 412 626 nebo e-mailu

expozice@cnb.czDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha Masarykovo nádraží
(vzdálenost od místa: 0.61 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Expozice České Národní Banky

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace