Erbenova vyhlídka

Tipy na výlet, Krušné hory a Podkrušnohoří
Kam a jak jedeme?

Erbenova vyhlídka
Erbenova vyhlídka
lupa

Erbenova vyhlídka se nachází na kopci Brand nad městem Ústí nad Labem. První rozhledna na tomto místě stávala již v roce 1889, o necelých deset let později byla rozhledna poničena vichřicí. Ani další pokus o obnovení rozhledny nevyšel, v roce 1911 zasáhl do rozhledny blesk.

Erbenova vyhlídka
Erbenova vyhlídka
lupa

V roce 1933 zkusili do třetice své štěstí ústečtí turisté, kteří se zasloužili o postavení nové rozhledny. Projekt realizoval stavitel Köcker, jednalo se o 8 m kamennou stavbu. Své jméno dostala po Alexandrovi Erbenovi, který byl předsedou spolku ústeckých turistů. Rozhledna sloužila pro výhled do okolí až do roku 2004, kdy bylo rozhodnuto o navýšení stavby z důvodu přerůstajících stromů. Rozhledna byla navýšena o 7 m a v roce 2006 došlo k znovu otevření této rozhledny.

Z rozhledny se vám naskytne krásný výhled na město Ústí nad Labem, Větruši, hrad Střekov a okolí Českého středohoří.

Za čím jedeme?

Kde rozhlednu naleznete?

Rozhledna se nachází v blízkosti městské části Dobětice, přibližně 2,5 km od centra města.

K rozhledně se můžete vydat jak Autem tak i vlakem.

Auto: v městské části Dobětice zaparkujete a po modré značce se vydejte k odbočce, kde se napojíte na zelenou turistickou značku a dojdete až k rozhledně.

Vlakem: zastávka Ústí nad Labem hl. nádraží, odtud po modré k rozcestníku v Doběticích a zde po zelené až k rozhledně. cca. 3,5 km.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Jídlo a pití si musí zabalit s sebou do batůžku, cestou se nenachází žádné občerstvení.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Návštěva rozhledny je příjemná nenáročná procházka po přírodě Českého středohoří. V Ústí nad Labem se nachází několik turistických zajímavostí, které byste si neměli nechat ujít. Např. výletní zámeček Větruše (http://www.turistika.cz/turisticke-cile/detail/nejkrasnejsi-pohled-na-usti-nad-labem-vetruse); Vaňovský vodopád, který se nachází nedaleko Větruše (http://www.turistika.cz/tipy-na-vylet/show/vanovsky-vodopad.html), zoo Ústí nad Labem (http://www.turistika.cz/tipy-na-vylet/show/zoo-usti-nad-labem-vice-nez-zvirata-v-klecich.html), dále například zříceninu hradu Blansko (http://www.turistika.cz/tipy-na-vylet/show/skryty-hrad-blansko.html), která se nachází cca. 8 km od Ústí a nebo krásný gotický hrad Střekov(http://www.turistika.cz/tipy-na-vylet/show/dominanta-usti-nad-labem-hrad-strekov.html).

Ostatní informace

Rozhledna je otevřena po celý rok bez omezení. Žádné vstupné se zde nevybírá.Další informace

Hodnocení:
3045. místo
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
do přírody
Bylo zde:
7 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Ústí nad Labem hlavní nádraží
(vzdálenost od místa: 2.04 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Erbenova vyhlídka

09.08.2011 21:46
krasna jarni prochazka
12.06.2012 12:22
Je tu hezký výhled na České středohoří i na město Ústí nad Labem.
10.01.2014 19:29
Rozhledna byla dříve nižší (a o to hezčí). Nebylo však již dobře vidět přes vrcholky stromů, proto se rozhledně přidalo pár metrů k dobru. Na letní procházky je to ideální místo.
02.10.2014 15:56
pěknej výhled

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace