Dýňový svět

Tipy na výlet, Českomoravská Vrchovina
Kam a jak jedeme?

Dýňový svět v Nové Vsi u Leštiny
Dýňový svět v Nové Vsi u Leštiny
lupa

Vyrážíme na jeden nevelký statek na Vysočině, v okrese Havlíčkův Brod, který se zaměřuje na pěstování nejrůznějších druhů dýní. Tento statek, nacházející se v Nové Vsi u Leštiny, je od září do listopadu otevřen pro všechny, malé i velké, a nabízí velké množství atrakcí - od slámového hradu přes dýňová bludiště až po možnost vydlabat si zakoupenou dýni jako ozdobu na Halloween.

Za čím jedeme?

Především za dýněmi nejrůznějších barev a velikostí. Ale také míříme do bludiště v kukuřici, dobývat slámový hrad, skákat do slámového bazénu, navštívit strašidelnou věž a vydlabat si dýni v nové dlabárně, která na statku vznikla v letošním roce. Dýně je rovněž možné na statku zakoupit - ostatně prodej dýní je pro rodinu Pipkových, která statek vlastní, zdrojem obživy. Nabízejí velké množství druhů a jistě i vám rádi doporučí, který typ koupit. A navrch přidají recepty pro jeho zpracování.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Do Dýňového světa jsme si sebou vzali svačinu, takže nebylo třeba hledat možnost občerstvení. Ubytování je pro přespolní možné například v Golčově Jeníkově nebo v Habrech.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Vytvořit bludiště z dýní nebo kukuřice je skvělý nápad - a kdo jako dítě netoužil po hradu postaveném ze slámy? Celý tento svět rozhodně stojí za návštěvu - jen pozor na to, kolik dýní si odvezete, abyste je stihli spotřebovat. :)

Ostatní informace

Pro veřejnost je Dýňový svět otevřen každý den od 13 do 18 hodin. Dopoledne jsou určena školám a školkám.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Nová Ves u Leštiny
(vzdálenost od místa: 0.24 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Dýňový svět

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace