Dvoubarevné kolečko Kunratickým lesem

Tipy na výlet, Praha
Tábor obléhatelů
Tábor obléhatelů
lupa

Vážení přátelé Turistiky i turistiky,tentokrát vás pozvu na trasu Kunratickým lesem na jejíž začátek se dostanete metrem "C"  a vystoupíte ve stanici Roztyly..Z vestibulu jděte východem směr Kunratický les a hned narazíte na rozcestník turistických značek.Vyberte modrou a jděte po ní přes Velký altán a k Novému Hrádku.Po prohlídce zbytků zříceniny,pokračujte po modré z kopce dolů a dojdete na rozcestí se žlutou.Pokračujte po ní k Restauraci U krále Václava.Nedaleko jsou ve výběhu srnky.Dále pokračujte po žluté kolem Kunratického potoka,plotu Thomayerovy nemocnice,restaurace Na tý louce zelený,restaurace Za větrem,rybníka Labuť zpět ke stanici metra Roztyly,odkud jste před 8,5 kilometry vycházeli.ZDRÁVI DOŠLI.

lupa

Kromě procházky krásnou přírodou,navštívíte zříceninu Nový Hrádek.V letech 1411-1412 si zde nechal sídlo postavit král Václav IV,který zde až do roku 1419 pobýval a 16.8. 1419 tu zemřel.27.1.1420 byl Hrádek obléhán a dobyt Pražany.1736 zde byla postavena kaple sv.Jana Nepomuckého,která zanikla 1787.Nedaleko zříceniny se nacházejí zbytky tábora obléhatelů a pozdějších dobyvatelů.Dnes sem kromě turistů vybíhají každoročně účastníci závodu Velká Kunratická.

Jelikož se jedná o procházku měl jsem sváču s sebou,ale Vám mohu doporučit Restaurace U krále Václava,Na tý louce zelený a Za větrem.

Krásná příroda,zřícenina dýchající tajemnem.Při sestupu z Hrádku je třeba jít opatrně, protože to dost klouže. 

Všude je vstup zdarma a nonstop.Při sestupu z Hrádku doporučuji opatrnost.
Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Nejlepší místa v okolí

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Krč
(vzdálenost od místa: 2.33 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Dvoubarevné kolečko Kunratickým lesem

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace