´Dvojvýstup´na Smrk a Lysou horu

Tipy na výlet, Beskydy, Javorníky, Valašsko
Kam a jak jedeme?

Cestou na Lysou Horu 1
Cestou na Lysou Horu 1
lupa

Na Smrk a Lysou horu se vydáme v sobotu 2. 5. 2009. Sejdeme se v 8 hodin na parkovišti před nádražím v Ostravici. Po červené turistické značce vystoupáme na Smrk, přes Malý Smrk seběhneme k přehradě Šance a po žluté značce budeme pokračovat na Lysou horu. Předpokládáme, že tam dorazíme mezi 14. a 15. hodinou. Do Ostravice se vrátíme po červené značce.

Za čím jedeme?

Cestou na Lysou Horu 2
Cestou na Lysou Horu 2
lupa

Cílem výpravy je zdolání dvou nejvyšších vrcholů Moravskoslezských Beskyd - Smrku a Lysé hory. Kdo si netroufá na ´dvojvýstup´, může se přidat ve 12 hodin u přehrady Šance nebo zdolat Lysou horu kteroukoliv jinou cestou. Variantou je i samostatný výstup na Smrk.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Cestou na Lysou Horu 3
Cestou na Lysou Horu 3
lupa

V Ostravici je řada možností najíst se nebo občerstvit. Dají se tady i nakoupit potraviny na samotný výstup. Na Smrku možnost občerstvení není. Proto je nutné vzít si svačinu a hlavně dostatek nápojů s sebou. Na Lysé hoře jsou v provozu dvě restaurační zařízení.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Z obou vrcholů je za příznivého počasí nádherný výhled do okolí.

Ostatní informace

Vrchol Smrk 1 276 m n.m.
Vrchol Smrk 1 276 m n.m.
lupa

Do Ostravice se dá dojet vlakem nebo autobusem z Frýdlantu nad Ostravicí, který je velmi dobře dopravně dostupný z Ostravy a Frýdku-Místku i od Valašského Meziříčí a Frenštátu pod Radhoštěm. Motoristé mají k v Ostravici dispozici dvě parkoviště v bezprostřední blízkosti vlakového nádraží a autobusové zastávky.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Frýdlant nad Ostravicí
(vzdálenost od místa: 0.56 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu ´Dvojvýstup´na Smrk a Lysou horu

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace