Dovolená v campu - Velký vír

Tipy na výlet, Jižní Čechy
Kam a jak jedeme?

Stejně tak, jako minulý rok jsme se z rodinou rozhodli vyjet na dovolenou do campu Velký Vír na břehu Orlického jezera. Láká nás krásná krajina, možnost koupání a manžela samozřejmě rybaření.wink

Za čím jedeme?

Nedaleko campu (cca 3 kilometry) se nachází zámek Orlík, který láká svou polohou a krásnou expozicí. Z oken zámku je nádherný výhled na Orlickou přehradu. V zámeckém parku je možné příjemné posezení. Kolem vás se procházejí krásní pávi. Loni byla u zámku přichystaná pro děti atrakce lukostřelectví. Pokud se rozhodneme pro delší výlet parníkem, doplujeme k hradu Zvíkov (cca 15 kilometrů, plavba asi hodinu). Kromě kulturních památek, kterých je v této krajině několik, můžeme si vychutnat i koupání, rybaření a vodní sporty. V campu je možnost půjčení lodí a šlapadel. Také si můžeme zahrát volejbal a tenis nebo užívat radostí s dětmi na dětském hřišti.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Autocamping Velký Vír nabízí ubytování v chatách tří kategorií, stanech a karavanech. Stravování je zajištěno ve dvou restauracích, kde je možné objednání polopenze nebo plné penze. Možné je také zakoupení základních potravin. Nejlepší je rozhodně si večeři ugrilovat u chatky Smile.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Příjemně nás pekvapila pohodová atmosféra v campu. Chatky jsou velmi pěkně situované, dalo by se říci, že nikdo nikoho neruší. V campu bych nejlépe hodnotila sociální zařízení a sprchy, které jsou nově zrekonstruované. A volný prostor, na kterém si děti rozhodně vyhrají.

Ostatní informace

Za chatku va Velkém Víru dáte od 400,- do 800,-Kč za den, cena je dle typu chatky.

Ceny vstupů na jednotlivé kulturní památky je možné snadno najít na internetu.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
za sportem, do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Horní Nerestce
(vzdálenost od místa: 8.16 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Dovolená v campu - Velký vír

kempy
21.07.2011 08:51

Byl jste někdo také v tomto kempu nebo v jiném na pobřeží Orlického jezera?

Který kemp doporučujete na Orlíku?wink

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace