Dolní - Horní Lomná

Tipy na výlet, Moravskoslezské Beskydy
Kam a jak jedeme?

Pro volné 3 dny jsme vybrali jako sběratelé turistických známek oblast údolí říčky Lomná, na východě Moravy, poblíž města Jablunkov. Jelikož jsme z pracovních důvodů nevyjeli v pátek po práci, ale až v sobotu ráno, zvolili jsme za dopravní prostředek auto. Mimochodem pro dva lidi, což jsme my dva byli, je finančně cesta autem do této oblasti nejvýhodnější. (Pozn. disponujeme Fabií, nikoliv vozidlem s nadliskou spotřebou pohonné hmoty).

Cesta z Ostravy trvala okolo 90 minut.

Za čím jedeme?

Vydali jsme se za pěší turistikou. V plánu bylo zdolat jak západní, tak i východní svah, hřeben údolí.

První den jsme zvolili delší trasu a to od rozcestníku "Horní Lomná - Salajka", přes Lačnov na Kolářovu chatu - Slavíč, kde jsme pořídili do naší sbírky TZ 1238. Dali jsme si výtečnou čepovanou Kofolu a po hřebeni jsme se vydali na rozcestí u horské chaty Kamenitý (TZ 1366). Po výborném polním gulášku jsme došli až na Kozubovou (TZ 1025). V chatě jsme si vypůjčili klíč od kapličky, nad kterou se po "pár" schodech dostanete na rozhlední věž. Cesta nám skončila na autobusové zastávce v Dolní Lomné, mimochodem TZ 85.

Druhý den jsme jeli busem opět do Dolní Lomné, od tama po modré značce na opačnou stranu údolí, na 5km vzdálený rozcestník Kostelky. Na tomto hřebeni jsme postupně nasbírali turistické známky Skalka (TZ 87), Tetřev (TZ 86) a Kamenná chata (TZ 935). Od této chaty jsme se vydali po značce směrem na Muřinkový vrch. Tady bych ráda upozornila, že značení na slovenské straně hřebene je značně nedostačující. Jinými slovy - ztratili jsme se:-) Po popadaných stromech prostě chybí turistické značení:-( Ale nakonec jsme úspěšně došli až k našemu ubytování - hotelu Salajka.

Třetí den jsme se sbalili a šli jsme navštívit Prales Mionší, velice pozoruhodné místo. Velice působívá naučná stezka s TZ 1237. Trvala nám 2,5 hodin a má cca 7km. Převýšení je ale skoro stejné, jako na okolních hřebenech hor.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Ubytování jsme na poslední chvíli sehnali v hotelu Salajka. Toto místo mohu nejen doporučit.

Velice milý personál, čisté prostředí a výborná kuchyně s velkými porcemi.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nejlepší na výletu bylo počasí. Svítitlo nám sluníčko po celé tři dny.

Překvapil nás hotel Salajka svou ochotou, ubytováním, jídlem, prostě vším.

Ostatní informace

Cena za ubytování s polopenzí v dvoulůžovkém pokoji s vlastním sociálním zařízením činila 460Kč na osobu/noc.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za sportem, do přírody, na hory
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Mosty u Jablunkova
(vzdálenost od místa: 8.28 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Dolní - Horní Lomná

03.03.2014 10:10
krasna priroda houbareni i pro turisty svatecní

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace