Do Terezína z Roudnice krajinou Dolního Poohří

Tipy na výlet, České středohoří, Žatecko
Kam a jak jedeme?

Jedeme Podřipským motoráčkem a dále na kole.

Z Roudnice nad Labem jsme vyrazili v 9:55 Podřipským motoráčkem do Budyně nad Ohří (JŘ: www.stredohori-podripsko.cz). V Budyni jsme byli asi v 10:45. V obci se nachází zajímavý vodní hrad.

My ovšem jedeme za né moc známou krajinou Dolního Poohří a za památníkem v Terezíně. Vydali jsme se po cyklostezce č. 204 přes přírodní rezervaci Pístecký les (lužní les) a téměř jsme kopírovali Ohři.

Postupně jsme se dostali až do Doksan, kde se nachází premonstrátský klášter. Nejzajímavější částí je klášterní kostel s kryptou (pro návštěvu se musíte objednat u správy farnosti).

Stále po cyklostezce č. 204 jsme dorazili do nedalekých Brozan (vesnice roku 2006 v Ústeckém kraji). V obci se nachází velmi zajímavý kostelík sv. Gotharda a tvrz ze 16. století, přestavěnou na renesanční zámeček a mlýn s psaníčkovými sgrafity.

V Brozanech cyklostezka končí a tak jsme se vydali po silnici dále do obce Brňany (obci se také nachází zámeček), do Bohušovic a k památníku Terezín (my už jsme v památníku byli, ale pokud jste ho ještě nenavštívili, určitě tak učiňte).

Z Terezína jsme se vydali do Nučniček a dále podél řeky Labe a z druhé strany obklopeni Travčickým lesem, v jehož západní části se nachází vojenský prostor. Dojeli jsme dále až do Libotenic, Hrobců a Rohatců. Navštívili jsme rozhlednu „Na Horách“ a pokračovali jsme do Roudnice nad Labem.

Za čím jedeme?

Jedeme za přírodou Dolního Poohří - zachovalými lužními lesy, za architektonickými památkami v Brozanech a za památníkem v Terezíně.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Najedli jsme se v restuaraci Radnice v Bohušovicíh nad Ohří s příjemnou velkou zahrádkou, k našemu překvapení jsme zjistili, že díky tomu, že jsme jeli motoráčkem jsme dostali 10% slevu..

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Krajina Dolního Poohří, kostelík v Brozanech, Doksanský klášter

Ostatní informace

Celá trasa podrobně: http://mapy.cz/s/4sw3Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, za sportem, do přírody, na kole
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Roudnice nad Labem
(vzdálenost od místa: 0.28 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Do Terezína z Roudnice krajinou Dolního Poohří

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace