Do silvestrovské Prahy nejen za holkama.

Tipy na výlet, Praha
Mumraj na Staroměstském náměstí.
Mumraj na Staroměstském náměstí.
lupa

Jedeme do Prahy. Je to velké město (velkoměsto) a současně také hlavní město České republiky. První osídlení je z této oblasti doloženo již z pravěku. Najdeme tu spoustu památek i kulturních institucí. Tak např.: na Hradčanech Pražský hrad (docela zachovalý, sídlo prezidenta republiky) s chrámem sv.Víta, chrám sv.Mikuláše na Malé Straně, Břevnovský klášter (v Břevnově!), Staré Město se Staroměstským náměstím, Týnským chrámem a sídlem jedné z nejstarších evropských universit, Karlovy university. Na Novém Městě najdeme Národní muzeum (na Václavském náměstí), Národní divadlo, Tančící dům, na památném Žižkově televizní věž, na Petříně (1.750m) rozhlednu, na kterou nás vyveze lanovka, v Tróji zoologickou a Botanickou zahradu, na Vysočanech sportovní stánek Sazka aréna (nebo jak se to zrovna jmenuje), na Vyšehradě Vyšehrad(!)  atd. Pražská památková rezervace byla zapsána do Světového kulturního dědictví UNESCO.

Mumraj na Náměstí Republiky.
Mumraj na Náměstí Republiky.
lupa

Prahou protéká celá řada vodotečí (například Botič a Rokytka), ale nejvýznamnější z nich je řeka Vltava, přes kterou vede řada mostů. Z nich nejznámější je Karlův most, v současné době na něm probíhá pečlivá a citlivá nákladná rekonstrukce.

Nedaleko Staroměstského náměstí stojí radnice, kde v poslední době sídlí různí lékaři. Ze spřátelených firem sem také dochází vedení města.

Samostatnou kapitolou jsou tunely. Nemají zdaleka pouze dopravní funkci, ale daleko ji překračují. Tunelů je hodně a stále přibývají. Bohužel, některé se i propadávají.

Do Prahy se můžeme dostat pěšky a na kole (doporučujeme), autem (několik dálnic), vlakem (významná budova Hlavního nádraží), letadlem (letiště Ruzyně, také vazební věznice), a třeba i lodí. O kosmodromu pražský magistrát již nepochybně uvažuje. Po Praze se můžeme pohybovat na zemi i pod zemí, pěšky, na kole, autem, tramvají, lodí, vlakem a metrem. Výborně je zde organizována laciná taxislužba. Dokonalou dopravní infrastrukturu zpřístupňuje místním jedinečný unikát, systém Opencard. Světově je uznáván místní komunikační systém, zejména tzv.Magistrála, která dopravu dokázala zavést až do samotného centra města.

Praha je bezpečné město, všude samá kamera a zlodějům a nenechavcům tu pšenka nekvete. Proto se po městě můžeme pohybovat s naprostým klidem ve dne i v noci (tady bychom rádi doporučili Perlovou ulici, znalci jistě vědí), bez obavy z okradení nebo přepadení. Auto ani nemusíme zamykat, kdekdo nám ho ochotně někam odveze.

No, jedeme do Prahy. To by mělo stačit. Garantujeme zážitek na celý život. Ale v Praze také sídlí první dáma webu Turistika.cz, paní Davidová, plodná „spisovatelka“, která tyto stránky naplňuje spoustou poutavých článků, nabitých (překvapivými) informacemi. Tímto článkem bychom také jí a řadě dalších podobně plodných a zejména kvalitních dopisovatelů, chtěli vzdát hold.

Najdeme tu nepřeberné množství kvalitních ubytovacích kapacit, které snadno z platu eurokomisaře pořídíme. Nejinak je tomu i v případě stravování. V tomto ohledu nelze než doporučit kvalitní a levné vývařovny na Starém Městě, Malé Straně a Hradčanech (ale i kdekoli jinde).

Postřehli jsme, že velkou oblibu zde má přírodní ubytování pod četnými mosty, dopravní nadšenci zase preferují různá nádraží.

Obáváme se však, že v silvestrovském termínu je již dlouho dopředu obsazena populární Záchytka.

Uchvátila nás atmosféra tohoto velkoměsta, nabitá podnikavostí, ale současně i úžasným altruismem, filantropií a přátelskou a pohostinnou povahou domorodců. Praha je ovšem také město kosmopolitní, kde se jak v tavicím kotli míchají všemožné západní, východní i jiné národy. Praha je též městem sportovců (světoznámé kluby Sparta Praha, Slavia Praha, různé Bohemians atd.) a také umělců (mezi nejvýznamnějšími můžeme jmenovat například evropsky proslulého výtvarníka  D.Černého).

Mrzelo nás, že na prohlídku Prahy, jejích pamětihodností atd. jsme měli málo času a ještě méně peněz.

Co dodat, Praha je prostě zlatá, a je super.

Odměny za tento asi poněkud kontroverzní článeček se vzdáváme ve prospěch nadace Člověk v tísni.
Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika, pro zdatnější
Délka:
vycházka (do 6 km), celodenní výlet (15-20 km), putování (3-7 dnů)
Druh:
za kulturou, za sportem, do přírody, na golf, na hory, na kole
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha hlavní nádraží
(vzdálenost od místa: 0.37 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Do silvestrovské Prahy nejen za holkama.

Cože???
18.08.2012 23:07

Jen pár poznámek:

Laciná taxislužba v Praze - Kde???

Bezpečná Praha - Kdy???

 

Pokud to má být "ironický" článek, tak dosti nepovedený!!! Prahu znám skoro jako svoje boty a co tu píšete, to si můžu najít kdekoliv na netu, nebo si můžu koupit průvodce. A hlavně pokud to má být silvestrovská Praha, tak mi řekněte, co krom vánočních trhů je novoroční? A poslední dotaz Byl ste někdy v Praze osobně na dobu delší jak dvě hodiny v koloně na "Baranďáku"?

Cože???
18.08.2012 23:08

Jen pár poznámek:

Laciná taxislužba v Praze - Kde???

Bezpečná Praha - Kdy???

 

Pokud to má být "ironický" článek, tak dosti nepovedený!!! Prahu znám skoro jako svoje boty a co tu píšete, to si můžu najít kdekoliv na netu, nebo si můžu koupit průvodce. A hlavně pokud to má být silvestrovská Praha, tak mi řekněte, co krom vánočních trhů je novoroční? A poslední dotaz Byl ste někdy v Praze osobně na dobu delší jak dvě hodiny v koloně na "Baranďáku"?

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace