Do ráje v Zeměráji

Tipy na výlet, Středočeská pahorkatina
Kam a jak jedeme?

lupa

Vážení přátelé turistiky i Turistiky, rád bych Vás pzval k návštěvě Zážitkového areálu ZEMĚRÁJ, který se nachází nedaleko Kovářova a ten zase nedaleko Milevska. Mám pro Vás několik variant . 1.Lenoši můžou samozřejmě dojet autem až před bránu areálu.

2. Ti, kteří mají děti, které kousek ujdou, přijedou autobusem do Kovářova a pak půjdou po žluté značce a místním značení do ZEMĚRÁJE 2 KM.

3.Ti, kteří ujdou víc, dojedou autobusem do Pechovy Lhoty a odtud půjdou pomodré značce na rozcestí Kovářov rozc. a odtud po žluté do Kovářova a do ZEMĚRÁJE 5,5 KM

4. Ti, kteří ujdou ještě více, pojedou autobusem do Zahořan a vydají se po červené značce a z rozcestí Pelechy půjdou po žluté a NS Kovářovsko do Kovářova a do ZEMĚRÁJE.

lupa

5. Ti, kteří ujdou ještě více, dojedou autobusem do Krásné Hory a vyrazí po zelené značce na rozc. Vrbický křížek, kde změní barvu značky na červenou a půjdou po ní na rozc. Sychrov, kde se postupně připojí NS Na Onen Svět a NS Kovářovsko. Společně s červenou značkou a oběma NS dojdete k Langově rozhledně a turistické chatě Onen Svět.Po červené značce a NS KOvářovsko pokračujte přes Lašovice a Zahořany na rozc. Pelechy, kde změníte barvu značky na žlutou a po ní a po NS KOvářovsko dojdete do Kovářova a spollečně s místním značením do ZEMĚRÁJE. 21 KM

Za čím jedeme?

lupa

ZEMĚRÁJ, je přírodní areál plný zážitků. Vyřádí se tu děti i dospělí. Najdete tu Obětní vrch, labyrint, improvizované archeologické naleziště, Slovanskou vesničku se slepicemi, mlýnky na mouku, hrnčířský kruh, výrobu náramků, amuletů, stezku naboso, lkukostřelbu a další možnost vyřádění se. A hlavně je tu klídek, i když je tu hodně lidí. Pokud najdete všechny indicie, tak budeme moci hledat místní poklad.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Jedná se o jednodenní výlet, ale v okolí je mnoho příležitostí na ubytování. Například turistická chata Onen Svět. Na jídlo se myslí v ZEMĚRÁJi, kde je restaurace. Na příchozích trasách jsou restaurace po cestě.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

ZEMĚRÁJ je opravdu ráj, klidu a pohody. Nikam se nespěchá, děti nikam nespadou a kdy, tak do trávy. Je tu všude vidět, takže se nikdo neztratí.Vše je tu jaksi postaru, jen záchody jsou kadiboudy s tekoucí vodou.

Ostatní informace

Vstupné je jednotné 90 Kč za osobu bez ohledu na věk.

za výrobu předmětů, což je samozřejmě nepovinné se platí SMÍŠKY. 1 SMÍŠEK je za 10 Kč. Ničím jiným kromě vstupného tu nezaplatíte.

lupa

V ceně vstupného není zahrnuto: mapa k hledání pokladu (20 Kč), zhotovení amuletu pro štěstí (1 smíšek / 10 Kč), keramický výrobek zhotovený na hrnčířském kruhu (2 smíšky / 20 Kč), výroba textilního náramku (3 smíšky / 30 Kč), lukostřelba (1 smíšek / 10 Kč za 3 střely), vykopávky na archeonalezišti (2 smíšky / 20 Kč – v ceně kopie historického korálku).Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km), celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za kulturou, do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Milevsko
(vzdálenost od místa: 12.17 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Do ráje v Zeměráji

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace