Do Lesního baru kdykoliv v roce

Tipy na výlet, Hrubý Jeseník
Kam a jak jedeme?

Jedeme za jedním z nejzajímavějších cílů v naší vlasti. Do prvního Lesního baru, který přináší turistům rozlišné požitky a překvapení...

Lesní bar se nachází v krásné přírodě v Jeseníku, a to na lesní cestě z Horní Lipové na Smrk.

Dopravní prostředky, které nás k němu dovedou, mohou být vlastně jakékoliv. Je nutné dojet do Horní Lipové, je už na nás, zda na kole, vlakem či autem.

lupa

Cyklisté pak mohou i s kolem pokračovat přímo až k Lesnímu baru. Automobiloví řidiči však nechají stát auto pod lesem a kousek k Lesnímu baru už musí zvládnout pěšky. Cesta není náročná, typický výšlap po lesní cestě, jak dlouhý vlastně závisí zcela na nás. Lesních barů je totiž za sebou hned několik, různě vysoko.

Za čím jedeme?

lupa

Na Lesním baru je výjimečné, jak flexibilním turistickým cílem umí být. Na své si přijdou jak pěší turisti, tak cyklisté a dokonce i ti, kteří sportu příliš neholdují. Lesní bar byl vymyšlen proto, aby zpříjemnil chvíle turistům. Jde vlastně o jakési specifické odpočívadlo:

lupa

Dřevěný stůl, dřevěné lavice, dřevěná koryta, ve kterých proudí čistá voda. A jak tak proudí, chladí přitom nápoje, které jsou v korytech, případně sudech, umístěny. Pivo, ledový čaj, dětské pití, energetický drink, cola, slivovice... co je libo. Turisté, kteří měli namířeno ať už na lesní vyhlídky, na houby nebo jen tak na procházku, se mohou u kteréhokoliv z Lesních barů zastavit a občerstvit. V Lesních barech ale samozřejmě není žádná stálá obsluha. Je samoobsluhou. Vezmete si nápoj, sušenku a do kasičky umístěné na dřevěném stolku hodíte dvacetikorunu.

Lesní bar, který vznikl proto, aby zpříjemnil lidem výšlapy do kopců, je živý jen znadšení pánů provozovatelů a z důvěry v lidské pokolení.

lupa

Jde o něco tak výjimečného, že místo, aby byl "pouhým odpočívadlem", stal se pro mnohé turisty právě cílem. Ostatně proč ne, krásná příroda, příjemná cesta, úžasný výhled na jesenické hory... A k tomu všemu ještě pohoštění.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Najíst se a ubytovat poblíž Lesního baru není žádný problém. Jde totiž o jednu z nejznámnějších turistických oblastí Jeseníků. A tak ubytování i hospody či restaurace různých tříd najdeme přímo v Horní Lipové.

Lesní bar se ale může stát pouze jednodenním výletem. V tom případě stačí stavit se v Horní Lipové na oběd, protože občerstevení v podobě nápojů (ať už alko či nealko) najdeme přímo v Lesním baru.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Do kategorie: "co se nám líbílo" bych zařadila Lesní bar komplexně. Myslím, že každý turista, který sem - ať už záměrně či ne - zabloudí, musí být nadšen. Protože jde o opravdovou raritu.

Nadchnout zajisté musí "design" Lesního baru, který je samozřejmě přizpůsoben lesnímu prostředí. A tak veškerá chladící zařízení (koryta, sudy apod.) jsou vyřezána ze dřeva. Ale nejenom ta. Najdeme zde také dřevěné odpadkové koše, stojany na kola, stolky, lavice...

Nápaditě vyrobený je zde i chladící systém, vypadá úžasně v letním období, kdy stříká čirá voda přímo na nápoje, ale také v období zimním, kdy jsou koryta s nápoji zamrzlá.

Líbí se mi hlavně ta možnost volby, kterou turista má. Když dojde k prvnímu baru (nejníže postavanému) a dál už nemůže, prostě zůstane sedět na odpočívadle. A zdatnější členové rodiny se mohou vydat ještě dál, o něco výše, do druhého lesního baru v pořadí. Který je menší, ale určitě ne méně kouzelný. Ve druhém (vyšším) Lesním baru je pro unavené turisty k dispozici také přírodní sprcha.

Ostatní informace

Lesní bar je zcela dostupným cílem. A to jak na náročnost výšlapu, tak cenově. Je totiž zcela zdarma. A ani občerstvení v baru není drahé, naopak. Za pití či kávu, kterou se sami obsloužíte, žádají podařatelé 20,- Kč.

Bohužel se najdou tací turisté, kteří si pití vezmou a nezaplatí. A ještě mnohem hůře i ti, kteří si ještě k pivu přibalí mince z kasičky. Takoví vandalové však doufám vůbec nechodí na tyto stránky, k tomu prostě nemám slov.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika, pro zdatnější
Délka:
vycházka (do 6 km), celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za sportem, do přírody, na hory
Bylo zde:
5 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Horní Lipová
(vzdálenost od místa: 0.88 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Do Lesního baru kdykoliv v roce

zajimavé
06.04.2009 17:06

Robin
zajímavej nápad..ale zároven zkoušení poctivosti lidské!!
RE> zajimavé
06.04.2009 17:09

Igor
Snad je samozřejmé,že bych do kasičky hodil..,jinak je to zneuctěná toho místa.Ale ten kdo to založil musí bejt otrlej..
Jinak krajina je kolem super..
Zdraví Hanusovice
RE> RE> zajimavé
03.06.2009 10:59
Pravda, pán, který Lesní bar založil, se musel "obrnět" proti nepoctivcům. Ale zase na druhou stranu existují poctivci, kteří třeba u sebe nemají drobné, a tak nemohou zaplatit, ale potažmo se na místo vrátí a nechají peněz víc, nebo je posílají na číslo účtu, případně je nechávají v jesenických hospodách, kde jim rozmění... Takže to trochu kompenzuje mínění o lidské povaze. :o)
LESNÍ BAR
26.07.2009 09:30

Mirek Motl
Při letošní dovolené,jsme s manželkou Lesní Bar navštívili a moc se nám tam líbilo.V srpnu se chceme do Jeseníků vrátit a rozhodně jeden den věnujeme návštěvě této neobvyklé ale o to zajimavé lokalitě.
Motlovi Prachovice
Těrlicko
11.10.2009 18:16

Věra a Radomír Sladčíkovi
Smekáme klobouk před vírou zakladatele v lidskou poctivost. Nevíme jak vypadá invntůra, ale turisté jsou poctiví. Příroda v okolí je nádherná v každé roční době.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace