Do lázeňských lesů v Karlových Varech za romantikou

Tipy na výlet, Krušné hory a Podkrušnohoří
Kam a jak jedeme?

Výhled u altánu u Třech Křížů
Výhled u altánu u Třech Křížů
lupa

Milovníkům romantiky lze doporučit vycházky po lázeňských lesích . Ty patřily ke karlovarskému způsobu života právě od dob romantismu. Postupně byla budována síť lesních cest, vyrůstaly stavby altánků, odpočívadel, laviček a glorietů.

Za čím jedeme?

Lázeňské lesy v Karlových Varech
Lázeňské lesy v Karlových Varech
lupa

Jedinečné výhledy do širokého okolí poskytují rozhledny, z nichž nejznámější je Diana. Tato 35 m vysoká rozhledna nad lázeňskou částí K.Varů vznikla v letech 1912–1914. Ale již v roce 1912 vedla na oblíbenou Výšinu přátelství lanová kolejová dráha, fungující dodnes. U rozhledny se nachází i známá výletní restaurace. Goethova rozhledna na nedalekém vrchu Věčného života byla otevřena v roce 1889. V neogotické stavbě se nachází restaurace i rozhledna s výhledem na Krušné Hory, Slavkovský les a Doupovské vrchy. Síť značených lázeňských vycházek měří téměř 100 km a najdeme zde i mnoho dalších zajímavých míst, např. Jelení skok, Doubská hora (Aberg), Vyhlídka Karla IV., Vítkův vrch s výletní restaurací a hotelem, kaplička sv. Linharta a zřícenina Linhart, nebo Kaplička Ecce homo.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Restaurace najdeme například na Dubské Hoře, Vítkově vrchu či Na Dianě.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Je to romantická procházka.

Ostatní informace

Rozhledna Diana

Na ochoz, do výšky 25 m, vyjedete buď výtahem, nebo protáhnete nohy na 150 schodech. Kam vaše oko dohlédne, můžete vyzkoušet denně kromě ledna. Za krásného počasí je údajně vidět až do vzdálenosti 70 km.

Goethova vyhlídka

K rozhledně se dostanete linkou MHD č. 8, zastávka Hůrky (jezdí přibližně v hodinových intervalech) a dál pěšky, na kole nebo autem Gogolovou stezkou. Rozhledna má provozní dobu od 11:00 do 20:00 v létě, v zimě se zavírá o 3 - 4 hodiny dříve.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
romantika
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Královské Poříčí
(vzdálenost od místa: 3.46 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Do lázeňských lesů v Karlových Varech za romantikou

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace