Do Krušlova za včeličkami

Tipy na výlet, Šumava
Kam a jak jedeme?

Do Krušlova za včeličkami.

Informace o tom, že někde v Krušlově na Šumavě existuje snad pohádkový včelín nás zlákala, abychom uskutečnili 26.4.2014 pěší výpravu kam jinam, než právě do Krušlova. Nasedli jsme do vláčku ve Strakonicích směr Volary a za necelou hodinku tady byla Čkyně. Tam na nás čekala naše kamarádka Hanka místní rodačka. Hned nám nastínila jakou trasu půjdeme a pověděla nám mnoho kolem historie Čkyně a okolí. Také nám ukázala originální plakát jako památku na svého pradědečka viz fotogalerie. Po malé snídani jsme vyrazili na trasu. Ihned na začátku nás potkala nádherná požární zbrojnice a pak hned do kopce směrem na Záhoříčko a do Nahořan. Že bude hospoda otevřená od 16 hodin to jsme věděli, ale že nám majitelé umožní se občerstvit už kolem 11 hodiny, tak to nás mile překvapilo. Z Nahořan asi po dvou kilometrech se před námi objevila vesnice Krušlov a za chvilku nás uvítalo místo, které svým kouzlem předčilo všechna naše očekávání. Včelín založil pan Josef Mach, řezbář a včelař, který celý svůj život zasvětil včelám. Aby tento objekt nezanikl, provedlo pár nadšenců opravu včelína do dnešní podoby. Nádherně zrekonstruovaný celý objekt včelína s krásně vymalovanými úly a moudré texty na celém včelíně dodají návštěvníků klid a pohodu. Pokud se ještě přidá krásné slunečné počasí jako nám, pak k dokonalosti pocitů nechybí nic. Pokud zvolíte cestu zpět do Nahořan, možnost občerstvení je stejná jako na cestě do Krušlova. Zpět do Čkyně jsme se vydali z Zahořan přes les k „ rock „ benzinové čerpací stanici. U této čerpací stanice vystupovala před několika roky skupina Uriah Heep a Suzi Quatro. Pak už jen kousek po silnici a byli jsme ve Čkyni. Na závěr jsme si prohlédli moc pěkně zrekonstruovanou židovskou synagogu, kde právě probíhala zkouška malého místního orchestru na odpolední vystoupení. Odpoledním vlakem v 16 hodin jsme se vydali zpět do Strakonic. Takový pěší výlet i když není právě ideální počasí stojí za to. Pokud ovšem vyjde počasí jako nám, pak je to perfektní. TK BLAMIŠ.

Za čím jedeme?

Za unikátním včelínem na Šumavě, za nádhernou Šumavskou krajinou.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Najedli jsme se z vlastních zásob a napili v hospůdce v Nahořanech. Při zpáteční cestě pak na " rock " pumpě před Čkyní.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Samozřejmě nádherný a unikátní téměř pohádkový včelín.

Ostatní informace

Vstup na prohlídku včelína od června 40 Kč za dospělou osobu

Zájezdy, děti a důchodci 20 Kč za osobuDalší informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Čkyně
(vzdálenost od místa: 5.35 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Do Krušlova za včeličkami

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace