Do Kaffských hor za kamennou lodí

Tipy na výlet, Krušné hory a Podkrušnohoří
Kam a jak jedeme?

rozcestí značek nad sjezdovkou
rozcestí značek nad sjezdovkou
lupa

Jedeme se projít po "Horské naučné stezce Merklín". zavede nás do kouzelné přírody a seznámí i s pohnutou historií okolního území. Trasa je značena žlutou turistickou značkou, na všech zajímavých místech jsou umístěny informační tabule. Texty nejsou dlouhé a jsou srozumitelné i pro děti. Vycházka je dlouhá asi 7 km a je okružní.

lesní partie v Kaffských horách
lesní partie v Kaffských horách
lupa

Trasa začíná v Merklíně. Parkovat je možno u restaurace Pod lesem, pěkná je i vyjížďka vláčkem z Karlových Varů (trvá to asi půlhodinku). První tabule a začátek značení je před nádražím, o kousek dál procházíme kolem zmíněné restaurace. Projdeme na konec obce pod sjezdovkou, jejímž okrajem stoupáme na rozcestí. Je jedno, kterým směrem se dáme, oba jsou stejně zajímavé. Chceme-li sledovat informační tabule podle čísel, dáme se vlevo. Mírně stoupáme pěknými horskými loukami. pozorným turistům neujde nenápadná odbočka na Vlčineckou vyhlídku. Dále v lese procházíme zaniklou vsí Dolním Kaffem, o něco dál na luční enklávě Středním Kaffem (po zelené značce směr Plešivec jsou ještě zbytky Horního Kaffu). Podle těchto vsí se okolní území lidově nazývalo Kaffské Hory. Ve Středním Kaffu je nejvyšší místo stezky, teď už budeme pomalu klesat. Na trase je plno zajímavých míst - namátkou Čapkova lípa, vyhlídka Zálesí, stará cesta s kamennými snosy a samozřejmě Kamenná loď. Je to osamělý oblý žulový balvan jakoby plující v moři lesů.

Za čím jedeme?

Jedeme za krásnou přírodou, neustále se měnícími scenériemi, za krásnými výhledy a za historií.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Pro děti je vhodné vzít nějakou svačinku a dobrůtky, dobře jsme vždy pojedli a popili v restauraci Pod lesem v Merklíně - je přímo na trase naučné stezky.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

zbytky Szředního Kaffu
zbytky Szředního Kaffu
lupa

Dospělým i dětem se moc líbila trasa - vede po cestách a pěšinách, vůbec po silnici. V lese často mění směr, děti se hodně zabavily sledováním značek. A moc se nám líbilo, jak obec upravila nádraží a okolí.

Ostatní informace

Kromě občerstvení jsme nic neutratili. V Merklíně je i sportovní areál, koupaliště a lyžařská sjezdovka.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody, na hory
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Merklín
(vzdálenost od místa: 0.18 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Do Kaffských hor za kamennou lodí

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace