Do Jesenice na viklan

Tipy na výlet, Kladensko Rakovnicko
Kam a jak jedeme?

Jedem do města Jesenice u Rakovníka. Jedeme vlakem z Kladna s přestupem v Rakovníku.

Za čím jedeme?

Viklan
Viklan
lupa

Jeli jsme na výlet do města Jesenice podívat se na zajímavý skalní útvar viklan. Cesta vlakem z Kladna až do Jesenice trvala 1,5 hodiny. Z Kladna pohodlným rychlíkem a z Rakovníka starým motorákem. Překvapilo nás jak byl spoj z Kladna vytížen a vzápětí jsme se od spolucestujících dozvěděli, že v železničním muzeu v Lužné u Rakovníka probíhá Den dětí. V Rakovníku jsme přestoupili do motoráčku a jeli jsme do Jesenice.

Viklan
Viklan
lupa

Nádraží v Jesenici se nachází na konci města. Po krátké procházce po Městečku jsme vyrazili kolem Velkého rybníka a šli po zelené značce na rozcestí Krtské skály. Kolem Jesenice vede naučná stezka o délce 18 km se 13 zastávkami a zastávka č. 11 je viklan. Zelená značka nás vede do kopce podél chat a mineme hotel Jesenice. Dojdeme na rozcestí a máme dvě možnosti, na levo po zelené a doprava po naučné stezce k viklanu. My jsme zvolili cestu po zelené, protože jedna turistka z naší dvojice zde nebyla poprvé a také jsme nechtěli poslouchat vyřvávání hostů z hotelu, kteří šli před námi. Kdo je zde poprvé ať jde po naučné stezce a pak se napojí zpět na zelenou značku. Po chvilce jsem došli k viklanu, je to samostatně stojící obří balvan o váze 6 tun. Dnes to již není viklan, protože před 30 lety neznámí vandalé poškodili jeho podloží a kámen sedí pevně na zemi. Napojili jsem se zpět na zelenou a došli jsme ke Krtskému rybníku, kde je další zastavení naučné stezky. Překrásný rybník mezi borovicovými lesy. Mohli jsme pozorovat vodní ptactvo např. labutě s mláďaty i kachny a další ptactvo. Pokračujeme dále na rozcestí ke Krtským skalám. Krtské skály jsou skalní útvary rozeseté v nádherných borovicových lesích. Po klesání z kopce přicházíme do obce Krty. S tím, že navštíme místní restauraci a občerstvíme se, bohužel má otevřeno až od 17 hodin a my jsme dorazili v 15 hodin. Po prohlídce upravené vesničky vyrážíme zpět do Jesenice. Mineme vlakovou zastávku Krty, dost hrůza a nikde se nedá dočíst, kdy jezdí vlaky. Po příchodu do Jesenice hledáme možnost občerstvení a nalézáme ho v rekreačním středisku Pod kempem. Prostředí i obsluha velice příjemné. Protože máme jestě trochu času do odjezdu vlaku, tak jdeme doprava podél autekempu Jesenice k dalším skalním útvarům. Po prohlídce kamenného pole jdeme zpět na nádraží a odjíždíme zpět na Kladno.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Původní podoba viklanu
Původní podoba viklanu
lupa

Najedli jsme se z části z vlastních zásob a poté jsme ochutnali polévku v Pensionu na Cháti. Prostředí hezké, ale polévka i obsluha nevalné chutě. Můžeme doporučit restauraci rekreačního střediska Pod kempem.

Po trase našeho výletu nenarazíte na žádné občerstvení, proto doporučuji jídlo a pití s sebou.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Sousoší Nejsvětější Trojice v Jesenici
Sousoší Nejsvětější Trojice v Jesenici
lupa

Líbili se nám krásné lesy a skály a hlavně klid, tato lokalita není přelidněná a náš výlet se dá zvládnout, až na jeden úsek i na horském kole. Krásné rybníky s vodním ptactvem i čápa jsme viděli. Nelíbili se nám vlakové zastávky, některé menší byly v žalostném stavu. Kladenské vlakové zastávky jsou luxusní.

Ostatní informace

V Jesenici je muzeum, několik penzionů, restaurací, obchodů více na webu http://orion.gc-system.cz/jesenice-ra.cz/ .Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Druh:
do přírody
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Jesenice
(vzdálenost od místa: 0.47 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Do Jesenice na viklan

28.12.2011 18:49

dobrý večer, sousede

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace