Do Bozkova na jeskyně

Tipy na výlet, Jizerské hory
Kam a jak jedeme?

Abychom se dostali k Bozkovským dolomitovým jeskyním, je nejlepší volbou železniční spoj mezi Tanvaldem a Železným Brodem. Vystupujeme ve stanici Jesenný.

Za čím jedeme?

lupa

Po zelené turistické značce putujeme do obce Bozkov, jejíž dominantou je kostel Navštívení Panny Marie. Opodál obdivujeme historické stavení, které je známé jako restaurace Dřevěnka. První zápis o domě č. 39 se v análech objevuje už v roce 1752.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Z náměstíčka se po modré značce vydáváme k jeskyním. Dolomitové jeskyně tvoří dva poměrně samostatné systémy jeskynních chodeb a síní, které byly propojeny průkopy a dlouhou štolou. Přicházíme právě včas, protože za několik minut začíná asi hodinová prohlídka zpřístupněného komplexu. Moc se mi líbí podzemní jezera a krápníky, ve kterých lze při troše fantazie spatřit zvířátka a jiné útvary...

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

V těsné blízkosti Bozkovských dolomitových jeskyní, tak jak to u turisticky zajímavých objektů bývá, je otevřen stánek s občerstvením a opodál je možno pořídit si nějaký ten suvenýr.

Ostatní informace

http://www.caves.cz/cz/jeskyne/bozkovske-dolomitove-jeskyne/provoz/oteviraci-doba-ceny/Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Jesenný
(vzdálenost od místa: 0.8 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Do Bozkova na jeskyně

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace