Děvičky

Tipy na výlet, Brno a okolí
Kam a jak jedeme?

Před přesunem do kempu v Dolních Věstonicích ještě doháníme resty.

lupa

Zvolili jsme procházku podél rybníku, abychom se snadno dostali k Rybničnímu zámečku, který se nachází asi 2km od Lednice na severním břehu Prostředního rybníka. Empírová stavba v minulosti sloužila lovecký zámeček, kdy se zde připravovalo panstvo na lov ptactva a ryb. Dnes jej využívá Mendelova univerzita a turista se dovnitř tedy nedostane.

Za čím jedeme?

Rybniční zámeček
Rybniční zámeček
lupa

Pokračujeme dál až na hráz mezi Prostředním a Hlohoveckým rybníkem, ze které bysme měli dohlédnout na Hraniční zámeček na protějším břehu. Bohužel už nemáme moc času, proto musíme obdivovat zdáli. V současné době objekt slouží jako restaurace a hotel, ale v minulosti zde bylo zřízeno letní sídlo pro panstvo.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Rybniční zámeček
Rybniční zámeček
lupa

Vracíme se do kempu zabalit rychle věci, což se také daří a rychle na autobus. Naštěstí jede přímý spoj do Věstonic, kde nejprve pátráme po směrovce do kempu, brzy nalézáme a rychle stavíme naše obydlí. Rozhodujeme se pro malý výlet na 3km vzdálenou zříceninu Dívčí hrad neboli Děvičky. Cesta po červené celkem rychle ubíhá. Můj první dojem je-ten kopec mě určitě zabije, ale stoji to za to. Zřícenina se vypíná na samém úpatí Pavlovských vrchů, asi kilometr od kopce Děvín.

Hraniční zámeček
Hraniční zámeček
lupa

Nutno připomenout, že u hradu stojí rozcestník, od něhož se dá vyjít hned několika směry. Nachází se zde také Naučná stezka, která na patnácti zastavení informuje o geologii Pálavy, zdejší bujné vegetaci, historii hradu a jiných dalších zajímavostech.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Po návratu do kempu ''U Langrů'' se domlouváme, kam půjdeme na výlet zítra....

Ostatní informace

Na zřiceninu hradu Děvičky se vstupné neplatí.Další informace

neumístěno
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Popice
(vzdálenost od místa: 5.21 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Děvičky

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace