Den železnice 2010 v Olomouci

Tipy na výlet, Střední Morava - Haná
Kam a jak jedeme?

Poslední sobotu v září se slaví Den železnice. Je to na počest prvního osobního vlaku, který byl tažen parní lokomotivou a vyjel 27. Září 1825 mezi anglickými městy Stockton a Darlington. Železnice si každoročně tento svátek připomíná. Letošní oslavy jsou soustředěny především na nádraží do Olomouce. V sobotu 25. 9. Zde bude přehlídka historických i nových lokomotiv, bude tu Kinematovlak a dětské divadlo. Oslavy se ale budou konat na většině větších nádražích po celé ČR.

Za čím jedeme?

Dráhy svým cestujícím dávají ke Dni železnice dárek. Tento den mohou cestující využít jednodenní jízdenku SOE+ za 150 Kč v osobních vlacích nebo za 450 Kč ve všech spojích až pro pět cestujících. Když si vezmu, že za 450 Kč se dá tedy jet z Ostravy až do Prahy a zpět pět osob, což je 90 Kč za jednoho, tak to snad směle konkuruje i předrevolučním cenám vlakových jízdenek. Využijte tuto nabídku a cestujte!!!

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Občerstvení je možno zakoupit přímo na nádraží a nebo doporučuji vyjet do posledního patra olomouckého mrakodrapu RCO naproti nádraží a dát si tam něco a výhledem na celý nádražní prostor a Olomouc.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Očekává se příliv lidí, kteří mají o vlaky zájem. Jde o nějakou geneticky zakotvenou informaci, že cestování vlakem nás láká a evokuje dobrodružství.

Ostatní informace

Program na nádraží je zdarma a k tomu můžete využít výhodný balíček pro cestování. Viz výše.

Více informací na www.denzeleznice.czDalší informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Den železnice 2010 v Olomouci

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace