Decadence Now - nejočekávanější výstava roku 2010

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Výstava, která vás šokuje, pohorší, znechutí, ale i potěší a zaujme takto by se dala charakterizovat akce,která nám představí bolest, sex, šílenství, smrt a pop a to vše na jednom místě.

Výstava je určena pouze pro silné povahy a pro osoby starší 15 let - pro mladší osoby je nutný doprovod a rodiče by měli zvážit zda je výstava vhodná.

Celá akce probíhá na Pražském Rudolfíně od 30.9.2010 do 2.1.2011.

Za čím jedeme?

Své malby, plastiky, fotografie a videa nám představí současní umělci, kteří svá díla zasvětili jedné z pěti výše zmíněných kategorií. Výstava je tématicky rozdělena a jednotlivé oddíly na sebe navazují a vytváří pomyslný kruh.

Co zde uvidíte:

Krajnost sebe: Bolest - je prvním tématem výstavy, autoportrét byl prvním hříchem umění. Představí vám svá díla např. Matthew Barney, Genesis Breyer P-Orridge, Joel-Peter Witkin a mnoho dalších.

Krajnost těla: Sex - na toto téma vznikalo spousty materiálu již v dávných dobách, setkáte se zde s pornografií, fetišismem či gay estetikou. Svá díla vám budou prezentovat Pierre et Gilles, Andres Serrano, Cindy Shermann, Tsang Kin-Wah a mnoho dalších.

Krajnosti krásy: Pop - masové umění, které má být zábavné a neprovokující. Bohužel lidé nachází čím dál větší potenciál v průměrnosti a stejnosti. Rozšířením této výstavy je pokoj č.13, který se nachází v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze. Uvidíte zde díla: Boaz Arad, Gilbert & George, Erwin Olaf, Pierre et Gilles. Více informací o výstavě v UPM pokoj č. 13 naleznete na: http://www.turistika.cz/turisticke-cile/detail/dekadence-now-pokoj-c-13

Krajnosti mysli: Šílenství - milénia charakterizují nejrůznější vize o skončení civilizace, či zániku světa. Jsou zde mapovány extrémní ponory do duchovních světů křesťanství. Svá díla představí Matthew Barney, Josef Bolf, Catherine Opie, Zhang Peng a další.

Krajnost života: Smrt - se stala jednou z fascinací současného života, provází nás na každém kroku a do současné doby je považovaná za tabu moderní společnosti. Díla vám představí Keith Haring, Damien Hirst, Václav Jirásek, Jan van Oost a mnoho dalších.

Celou výstavu provází publikace jejímž autorem je Otto M. Urban. Celá kniha mapuje průběh dekadence.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Najíst a občerstvit se dá v Praze nachází se zde spousty příjemných hospůdek.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Tato výstava je nejočekávanější výstavou tohoto roku a jsem přesvědčena, že každý z vás si v ní najde kousek zajímavého a pro něj fascinujícího.

Ostatní informace

Otevírací doba

úterý - středa - 10 až 18

čtvrtek - 10 až 20

pátek až neděle - 10 až 18

Vstupné:

typ: plné/snížené

Galerie Rudolfinum+UPM 200/120

Galerie Rudolfinum 150/90

UPM(pokoj 13) 80/40

UPM - Uměleckoprůmyslové museum v PrazeDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Dejvice
(vzdálenost od místa: 1.35 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Decadence Now - nejočekávanější výstava roku 2010

02.03.2011 18:58
obrovská reklama ale obyčejná exhibise pseudoumělců až na sochu Myšáka a Myšice. Ta je skvělá

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace