Dálkový pochod Drahanskou vrchovinou

Tipy na výlet, Brno a okolí
Kam a jak jedeme?

Tentokrát jsme se vypravili autem společně s dcerou a jejím přítelem na jižní Moravu a cílem naší cesty byl Rousínov.

Za čím jedeme?

Plánek pochodu
Plánek pochodu
lupa

Vypravili jsme se na 37.ročník dálkového pochodu Drahanskou vrchovinou. Start a cíl pochodu byl v Rousinově, místní části Rousinovec v klubovně turistického oddílu mladěže, který tuto akci pořádá. Vybrali jsme si trasu 21km a podle mapky, kterou jsme dostali při registraci jsme se vydali na cestu. Cesta vede ven z Rousínova po červené turistické značce a první rozcestník je ve vesnici Vítovice (za námi 3,5km). Jakmile jsme opustili vesnici, tak jsme pokračovali lesem pěknou přírodou ale stále po lesní asfltce k dalšímu rozcestníku Vítovické údolí (za námi 5,5km). Pokračuje se stále po červené přez Vítovický potok na velký rozcestník Kalečník, kde byl prví kontrolní bod a občerstvení (za námi 8km). Cesta stále pokračuje po červené turistické značce až k dalšímu kontrolnímu bodu, který byl u rozcestníku Malá říčka (za námi 11km). Tady konečně opouštíme asfaltový povrch, měníme značení a vydáváme se po modré značce lesem cestou necestou - místy blátivou. Další rozcestník má název U tří javorů (za námi 14km). Pokračujeme stále po modré další 2km až do vesnice Olšany ( za námi 16km). Tady jsme se stavili na kafíčko do velice pěkné restaurace U Kalábů. Uprostřed vesnice jsme opustili turistické značení a dále pokračovali po hlavní komunikaci zbývajících 5 km přez vesnici Habrovany až do Rousínova. Cesta vedla vedla mezi auty a tak jsme si museli dávat pozor.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Místo startu a cíle
Místo startu a cíle
lupa

Pochopitelně jsme měli z domu nějaké své zásoby potravin, ale na každém kontrolním bodě je občerstvení - chleba se sádlem a cibulí a čaj - pro každého dle libosti a zdarma (za startovné 30Kč, které jsme zaplatili při registarci) a taky čepované pivo - Vyškovská 11a 12 za 20kč.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Trasa kterou jsme si vybrali vedla hodně po asfaltovém povrchu ( z 21km asi 15km), takže to není moc ideální. Posledním asi 5km je po hlavní komunikaci, kde kolem vás neustále jezdí auta.

Ostatní informace

Vítovice - rozcestník
Vítovice - rozcestník
lupa

Tento pochod je pro širokou veřejnost, protože každý si může vybrat délku trasy podle své kondice - 8km, 16km, 21km, 25km, 35km a 50km. Organizace celé akce je dobrá, občerstvení zajištěno, v cíli každý účastník dostal pamětní diplom a sběratelé turistických známek si mohli zakoupit Výroční turistickou známku.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Luleč
(vzdálenost od místa: 3.1 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Dálkový pochod Drahanskou vrchovinou

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace