Cyklovýlet: Přes dva zámky a rozhlednu

Tipy na výlet, Kladské pomezí a Broumovsko
Kam a jak jedeme?

Do Nového Města nad Metují - našeho výchozího bodu - se dostaneme buď vlakem, nebo autem. Pokud přijedeme autem, je možné pohodlně zaparkovat a bez placení před vlakovým nádražím.

Za čím jedeme?

V Novém Městě nad Metují jsme si prohlédli zámek a vydali jsme se po cyklotrase číslo 4034 podél řeky Metuje směrem do Pekla. Z Pekla vede do Náchoda nově vybudovaná cyklostezka stejného čísla s novými mostky přes řeku. V Náchodě jsme si stejně jako v Novém Městě prohlédli zámek. V tuto chvíli jsme měli na výběr, buď se vrátit pohodlně stejnou trasou do Nového Města a nebo si vyšlápnout na rozhlednu Dobrošov. Nakonec jsme zvolili dát si trochu do těla a vydali jsme se po turistické trase vedoucí z Náchoda směrem na rozhlednu Dobrošov. Cestička hoodně do kopečka nám dala zabrat, ale výhled stál opravdu za to. Pak už jsme jen sjeli do Pekla a dojeli do Nového Města nad Metují.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Občerstvit se na trase můžete například v Pekle, kde je jak stánek s občerstvení, tak i hospůdka. Na nové cyklostezce z Pekla do Náchoda je pak další občerstvení. Rozhledna Dobrošov nabízí nejen hezký výhled, ale i příjemné osvěžení a občerstvení po namáhavé jízdě do kopečka.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Cyklostezka mezi Novým Městem nad Metují a Náchodem vede podél řeky Metuje. Je to krásná i když trochu stinná projížďka. Určitě doporučuji rozhlednu Dobrošov. Velice zajímavá stavba s krásným výhledem do krajiny.

Ostatní informace

Vstupné na rozhlednu je opravdu jen symbolické: 20,- Kč.Další informace

neumístěno
Náročnost:
romantika
Druh:
za sportem
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Nové Město nad Metují
(vzdálenost od místa: 1.67 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Cyklovýlet: Přes dva zámky a rozhlednu

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace