Cyklovýlet na Bradlo

Tipy na výlet, Střední Morava - Haná
Kam a jak jedeme?

Bradlo je skalní útvar na jehož vrcholku se nachází vyhlídková plošina. Nachází se mezi Kamennou, Lipinkou, Libinou a Novou Hradečnou.

Za čím jedeme?

Bradlo
Bradlo
lupa

Já tam jezdím na kole ze Zábřeha. Moje nejoblíbenější cesta na Bradlo vede přes Lesnici a Brníčko. Zde se nachází zřícenina hradu, která určitě stojí za návštěvu. V Brníčku odbočuji na silnici směrem do Rohle. Zde začíná, ze začátku mírné a ze Strupšína prudší, stoupání na Rohelskou boudu. Rohelská bouda je takové menší sedlo s kamennou boudou. Je to také můj odpočinkový bod na 1,5 hodiny dlouhé cestě. Z boudy mě čeká nejpříjemnější část cesty, sjezd do Rohle. V Rohli se můžu rozhodnout, kudy se dát do Kamenné. Nejčastěji využívám cyklostezku od rohelského kostela, která mě vyveze v Kamenné u hospody. Na cyklostezku se dostaneme, když v Rohli odbočíme na Nedvězí a u kostela pojedeme doprava. Z Kamenné vede nejkratší cesta na vrchol po zelené značce. Je to 2 km, ale pro cyklisty, kteří nevlastní horské kolo, nesjízdné. Já tedy volím cestu směrem na Obědné. Na konci stoupání ze silnice odbočuje cyklotrasa doprava na lesní cesty. Tak zahnu též. Asi po 100 metrech cyklotrasa doprava, ale já pokračuji rovně do kopce. Kdybych po ní pokračoval, musel bych potom kolo tlačit lesem, protože tato cyklotrasa Bradlo jen objíždí. Asi po 200 metrech dojedu na křižovatku lesních cest a dám se doprava. Teď se jede asi 1,5 kilometru rovně. Cestou potkám červenou značku. Ta mě nerozhodí a jedu dál. Musím najít zelenou značku vedoucí z Kamenné. Po jejím nálezu po ní jedu doleva. Na kole se zde dá jet pouze do doby, než se objeví velké kameny. Pak už kolo tlačím asi 400m pod vrchol. Zde se nachází rozcestník několika turistických značek. Zde zamknu kolo a zamířím se kochat působivým výhledem. Nalevo jsou vidět Jeseníky, Králický Sněžník, Šumpersko s Hájem, Hanušovická vrchovina a Zábřežská vrchovina. Napravo se rozprostírá nekonečná rovina Hané s Uničovem, Litovlí a v dáli s Olomoucí.

Výhled
Výhled
lupa

Z Bradla se vracím po stejné cestě do Kamenné. Pokračuji po silnici dolů směrem na Rohli, ale za obcí odbočím na Veleboř. Nechce se mě vracet stejnou cestou a už vůbec se mi nechce šlapat na Rohelskou boudu. Cesta přes Veleboř, Klopinu, Polici a Dubicko je sice o trochu delší, ale je celá vesměs po rovině. Jelikož přes Dubicko a Leštinu jezdím často, je to pro mě nudná část, ale pořád lepší než Rohelská bouda.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Pokud chceme jíst, je lepší si vzít jídlo s sebou nebo se dá využít hospoda v Kamenné. Já si jídlo nevozím, protože 3,5 hodiny bez jídla se dá přežít.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

----------------------------------------------------------------------------------

Ostatní informace

-----------------------------------------------------------------------------------Další informace

neumístěno
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na kole
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Libina
(vzdálenost od místa: 1.32 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Cyklovýlet na Bradlo

Bradlo
30.12.2014 14:36

Tomáš
Odbočení po červené doporučuji neignorovat, nýbrž využít. Dá se tudy dojet až na Bradlo bez tlačení i horského kola;)

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace