Cyklovýlet kolem Helfenburku

Tipy na výlet, České středohoří, Žatecko
Kam a jak jedeme?

Jedeme na cyklovýlet o délce zhruba 30-ti kilometrů, který začíná v místní části města Úštěk Lhotě a pokračuje příjemnou lesní cestou na zachovalou Zříceninu hradu Helfenburk. Odtud můžeme pokračovat buď do blízké obce Ostré na známou Kalvárii nebo se vydat po zelené turistické značce do vesničky Rašovice, kde je dochována celá řada původních hrázděných chalup. Obě trasy se znovu setkávají na Skalce, což je malá ves na hranici okresu Litoměřice a Česká Lípa. Za vsí se dáme po značené cyklotrase na osadu Hvězda, cesta vede lesem a po několika stech metrech se nám po výjezdu z něj otevře nádherný pohled na skalní scenérie pod vrchem Vlhošť. Z rekreační vísky Hvězda pokračujeme prudkým sjezdem na silnici z Blíževedel do Holan, kde se vrátíme směrem na Blíževedly zpět na Skalku a odtud přes Ostré dalším pěkným sjezdem po silnici zpátky do Úštěka, kde náš výlet začal.

Za čím jedeme?

Jedeme za krásnou přírodou, která nás provází celou cestu. Uvidíme také řadu staveb původní lidové architektury (chalupy, zvonice, kaple, atd.) Uvidíme Zříceninu hradu Helfenburk, který je zasazen v nádherném zalesněném dole a také zrenovovanou křížovou cestu nad obcí Ostré. Milovníci skal si přijdou na své mezi Skalkou a Hvězdou.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Jídlo a pití přijde vhod zhruba v půli cesty na Skalce, kde je příjemná pizzerie s venkovním posezením,která je častým cílem cyklistů.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Členitá trasa, vedoucí po lesních i polních cestách, ale i po silnicích, většinou druhé a třetí třídy, na kterých nepotkáte moc aut. Po cestě je stále na co koukat (příroda, památky).

Ostatní informace

Cestou se nikde nic neplatí, což je příjemné :)Další informace

neumístěno
Náročnost:
pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
na kole
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Úštěk
(vzdálenost od místa: 2.38 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Cyklovýlet kolem Helfenburku

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace