Císařský kámen - Mojžíšův pramen

Tipy na výlet, Jizerské hory
Kam a jak jedeme?

Rozhledna Císařský kámen
Rozhledna Císařský kámen
lupa

Vyrážíme do Jizerských hor a navštívíme dvě zajímavá místa, která leží mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou. Jako dopravní prostředek nám posloužil automobil, který jsme nechali stát na parkovišti v Milířích, kde naše putování začalo.

Za čím jedeme?

Císařský kámen
Císařský kámen
lupa

Z Milířů jsme se vydali po zelené značce k nedaleko se nacházející rozhledně Císařský kámen. Nová rozhledna stojí na stejnojmenném kopci od roku 2009 a nabízí krásný kruhový výhled do okolí. Díky dobré viditelnosti, která v den naší návštěvy panovala a díky dalekohledu, který jsme s sebou měli, jsme z rozhledny napočítali více jak dvacet rozhleden a vyhlídkových míst, která jsou rozeseta po blízkém i dalekém okolí.

Císařský kámen
Císařský kámen
lupa

Místo, na kterém rozhledna stojí má i svoji zajímavou historii. V roce 1779 toto místo navštívil císař Josef II. a odsud osobně dohlížel na opevňovací práce, které v okolí prováděla jeho armáda při válce o dědictví bavorské. Tuto událost připomíná nápis na žulovém balvani pod rozhlednou.

Na rozhledně
Na rozhledně
lupa

Od rozhledny jsme potom pokračovali dále po zelené na úpatí kopce, kde jsme se vydali vlevo a napojili se na okruh NS Císařský kámen - Mojžíšův pramen. Celá NS má délku 5 km, je na ní šest informačních panelů s povídáním o zdejší přírodě. Pěkným a zajímavým místem na stezce jsou retenční nádrže pod Císařským kamenem a také Mojžíšův pramen, na který jsme posléze dorazili.

Výhledy do okolí
Výhledy do okolí
lupa

Původně zde byla poutnická studánka, u které se zastavovalo procesí mířící dál do Milířů. Objekt restaurace zde byl vybudován v roce 1876. Místo je v současné době moc pěkně upravené, restaurace je v provozu a tak i nám poskytla možnost se občerstvit na našem putování.

Výhledy do okolí
Výhledy do okolí
lupa

Od Mojžíšova pramene jsme pokračovali dále po trase NS, kterou jsme asi po půl kilometru opustili a po žluté a posléze červené značce jsme se krásnou přírodou Jizerských hor dostali zpět na výchozí místo našeho putování do Milířů.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Jak již bylo psáno občerstvili jsme se v restauraci Mojžíšův pramen.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Výhled z rozhledny byl úžasný. Podle mě asi jeden z nejlepších, které Jizerské hory se svými mnoha rozhlednami nabízejí.

Ostatní informace

Výhledy do okolí
Výhledy do okolí
lupa

Rozhledna Císařský kámen je celoročně volně přístupná, restaurace Mojžíšův pramen je otevřena od dubna do září od úterý do neděle od 11 hodin a po zbytek roku od čtvrtka do nědele s otvíračkou od 12 hodin.

Vstupné se při tomto výletě nikde neplatí a i parkování v Milířích je pro návštěvníky rozhledny zadarmo.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Proseč nad Nisou
(vzdálenost od místa: 1.47 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Císařský kámen - Mojžíšův pramen

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace