Chrám chmele a piva v Žatci

Tipy na výlet, České středohoří, Žatecko
Chrám chmele a piva nalezneme v jedné z největších chmelařských oblastí u nás. Celý chrám je „zasvěcen“ českému chmelovému bohatství.

lupa

Pokud se, ale chcete dozvědět o zpracování a výrobě piva co nejvíce navštivte raději chmelařské muzeum, které se nachází ve vedlejší budově. Chrám je spíše zábavným a poučným komplex, ve kterém se toho o pivu moc nedozvíte. Spíše se specializuje na představení chmelařského regionu.

Kde chrám chmele objevíte:

Autem: zaparkovat lze před chmelařským muzeem. Je zde parkování zdarma.

Vlakem: zastávka Žatec, odtud pak dopravou MHD

 

lupa

Při návštěvě chrámu vás čeká jako první Chmelový maják, ze kterého se vám naskytne výhled na celý Žatec. Na vrchol majáku se dostanete pomocí 3D výtahu, který vás při své jízdě představí Žatec z ptačí perspektivy.  Při nastoupení do výtahu obdržíte 3D brýle a shlédnete prezentaci Žatce. Po zhlédnutí prezentace si budete moci prohlédnout město z výšky a na živo.

lupa

Poté sjedete výtahem o patro níže a ocitnete se v labyrintu, který je vybudován z pytlů, ve kterých se skladoval chmel a po jeho probloudění se dostanete až k „žateckému pokladu“.  

Pokračovat budete do alchymistické dílny, kde se snaží alchymista vytvořit náhradu za chmel, ze které by se dalo vařit pivo.

Navštívíte také největší šišku chmele, která byla vyrobena z křišťálu a je uchovávána v interiérech chrámu. Zde dostanete pamětní razítko na svou vstupenku.

lupa

Dále vás putování zavede do erbovní síně, kde si budete moci prohlédnout erby všech měst, které spadají do žatecké chmelařské oblasti. Jsou ze vystaveny dobové fotografie, písemné doklady o pěstování chmele a vaření piva. Je zde vystaveno i nářadí, mechanizační prostředky a historické stroje. Dozvíte se i něco o chmelobraně nebo o Lojzovi Lupulínovi což byl „nejstarší pivař“. V této části se budete moci podívat i na vnitřní část Chmelového orloje.

 

 

Jídlo a pití můžete zakoupit v pivovarské restauraci, která se nachází v těsné blízkosti chrámu.

 

Chrám chmele a piva přináší zajímavý pohled na chmelařskou tradici v Žatci. Návštěvníky seznámí s historií a současností piva pouze okrajově. Při návštěvě si určitě nenechte ujít chmelařský orloj, který se nachází na boční straně chrámu. Více informací se dozvíte zde.

 

Otevírací doba:

Chmelový maják a bludiště    úterý až neděle od 10:30 do 17:00 duben – říjen

Chmelařské muzeum pondělí až sobota od 10:00 do 17:00 květen – říjen

Otevírací doba v zimní sezóně (listopad až duben)

Maják - pěší výstup

ÚT – PÁ   prohlídka v

11:00 a 15:00

  SO v 11:00,13:00,15:00

Bludiště

ÚT – PÁ   prohlídka v

11:00 a 15:00

  SO v 11:00,13:00,15:00

Vstupné:

Prohlídka zahrnující 3D projekci ve výtahu, Labyrint a Erbovní síň

vstupné: 100 Kč

délka prohlídky: 40 minut

Pěší výstup na maják:

vstupné: 25 Kč

 
Další informace

Hodnocení:
2498. místo
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
za kulturou
Bylo zde:
9 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Libočany
(vzdálenost od místa: 2 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Chrám chmele a piva v Žatci

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace