Chomutov - zoopark

Tipy na výlet, Krušné hory a Podkrušnohoří
Kam a jak jedeme?

Jedeme autem do Zooparku v Chomutově. Jeli jsme z Lužné u Rakovníka do Chomutova, asi 60 km.

Za čím jedeme?

Zoopark
Zoopark
lupa

Jedeme navštívit Zoopark v Chomutově. V úvodu se musím přiznat, že tento článek je šuplíkový, v Chomutově jsme byli loni o prázdninách, ale je pořád aktuální, zoopark pořád stojí a čeká na Vaši návštěvu.

Domov pro vodní ptactvo
Domov pro vodní ptactvo
lupa

Příjezd k zooparku je dobře značený, necháte svého plechového miláčka na parkovišti a můžete vyrazit do zooparku. Tento zoopark je zajímavý svojí rozlohou, na 112 hektarech najdete 160 druhů zvířat. Zoopark byl založen v roce 1975 a místní obyvatelé ho využívají k procházkám a odpočinku v krásné přírodě. U hlavní brány naleznete přehledný plán zooparku a můžete si vybrat co navštívíte. Součástí zoopraku je také kontaktní zoo, několik dětských hřišť a lanové centrum pro děti. Místní výběh pro medvědy patří k jedním největším v Evropě. Součástí zoopraku je také safari, do kterého vás zaveze Safari expres. Po zooparku se lze také dopravovat Lokálkou Amálkou, vzhledem k rozhlehlosti zooparku to je dobrá volba.

V těsném sousedství zooparku je Kamencové jezero, rekreační komplex s průzračnou vodou, dále zde najdete skanzen Stará Ves, kde jsou stavby typické pro podkrušnohorskou vesnici.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Možnost občerstvení je dostatečná v několika stáncích po celém zooparku.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Kontaktní zoo
Kontaktní zoo
lupa

Nejvíce se nám líbilo komentované krmenní medvědů a výběh pro opice se zajímavou lanovou lávkou. Ze zooparku jsme byli nadšeni a za jeden den se nedá vidět vše. Za zmínku stojí i "vlčí doupě", kdy se chodbičkou dostanete doprostřed vlčího výběhu a bezpečně koukáte vlkovi do očí přes sklo vyhlíky.

Ostatní informace

Web zooparku http://www.zoopark.cz

Podobné příspěvky
Kliknutím se rozbalí popisek příspěvku.

  • Zoopark ChomutovDalší informace

Hodnocení:
854. místo
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
do přírody
Bylo zde:
22 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Chomutov město
(vzdálenost od místa: 1.69 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Chomutov - zoopark

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace