Chata Na Kotaři

Tipy na výlet, Beskydy, Javorníky, Valašsko
Kam a jak jedeme?

V poslední červnový víkend jsme si s přítelem brzy z rána udělali krásný romantický výletek z turistické chaty Prašivá, kam se dá dojet autem, na chatu Na Kotaři.

Za čím jedeme?

lupa

Účelem výpravy bylo navodit si pohodu v duši, obnovit psychickou rozvahu a pokochat se beskydskou přírodou. No a samozřejmě opatřit si několik dalších turistických známek do sbírky. Po cestě se nám povedlo zakoupit známku číslo 1618 přímo v pivovaru Radegast v Nošovicích, další na chatě Prašivá, Na Kotaři a pro míň těhotné turistky je ještě ve hře známka z Ropičky, která je jen o 3 km dál .. Tu jsme si nechali na příště.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Na Kotaři sice turistická chata nepůsobila jako pravá turistická chata, protože se objednávalo přes okýnko, ale skvělá česnečka na čerstvém vzduchu při příjemném výhledu nám dojem rozhodně pozitivně přiupravila.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Líbila se nám dostupnost tohoto námi dosud neobjeveného místa. Ač se tam dá dojet autem, vede tam několik ryze turistických tras, přičemž ta naše varianta z Prašivé byla ideální i přes mé pokročilé osmiměsíční těhotenství, mimojiné i v tom, že jsem si ještě zlehka mohla zafunět do pořádného kopce :-)

Ostatní informace

Ceny na obou chatách přijatelné a adekvátní.

Na výlet vlakem

My jsme tedy vzhledem k okolnostem cestovali autem, ale dá se jednoduše dojet vlakem třeba z Ostravy odkud se vypravíte do Frýdku-Místku a pak už jen autobusem z nedalekého stanoviště do Vyšních Lhot, odkud už se dá na Prašivou dojít pěšky po asfaltce (cca hodinová procházka).Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Chata Na Kotaři

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace