Cesty po Vysočině-město Polička

Tipy na výlet, Svitavsko
Kam a jak jedeme?

lupa

Ač nevelké,ale nemálo zajímavé bývalé královské město Polička se stalo místem,kde jsme se ubytovali při naší letošní dovolené.Leží na okraji Vysočiny,dnes je městskou památkovou rezervací. I přes nepříznivý osud je Polička zajímavá svým oválným městským jádrem,které je nezvykle ohraničeno 1 a čtvrt km dlouhými hradbami s 19 věžemi.Přes sezónu si je můžeme prohlédnout z průvodcem a z výšky se podívat na celé historické jádro města Poličky.

Od vlakového nádraží vidíme po levé straně velké nákupní středisko,po pravé je autobusové nádraží.

Za čím jedeme?

lupa

Naše první kroky nás ale vedou rovně Okružní ulicí k hotelu Opus,kde máme být ubytováni.Uvnitř je to spíš na způsob ubytovny.Necháme zde zavazadla a vyrážíme prozkoumat nám toto neznámé město.Naproti hotelu projdeme městským parkem,je zde umístěna socha hudebního skladatele B.Martinů,u břehu Synského rybníka posedíme v příjemné zahradní restauraci.

Pak procházíme po lavičce přes říčku.Ocitáme se pod městskými hradbami a když projdeme průchodem, jsme v městském centru.Hlavní náměstí je moc pěkné.

lupa

Zaujala nás krásná žlutá radnice s expozicemi galerie.Je původně gotickou stavbou.Nyní má barokní podobu.Vedle ní se tyčí morový sloup s krásnými sochami a reliéfy.I zdejší dvě kašny zdobí sochy.

lupa

Dominantou města je však kostel s věží - sv.Jakuba,známý tím,že se v něm narodil a část dětství prožil zdejší hudební skladatel B. Martinů.Světnička s věží je přístupná veřejnosti.

Obejdeme si náměstí,stavíme se v inf.centru,pak skoumáme spletitost uliček s mnoha obchody,cukrárnami,restauracemi s venkovním posezením.

Ocitáme se na náměstí B. Martinů,kde stojí divadelní Tylův dům a kostel u hřbitovní zdi - sv. Michala a zase se vracíme do centra.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

V Poličce jsme si při našem pobytu vybrali restauraci za rozumnou cenu - hned naproti radnice na náměstí.Výborně tu vařili,vždy jsme se tudy vraceli z našich výletů.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Celé město je svým prostředím velmi uklidňující,rozlohou je zlatý střed,však nejkrásněji září při večerním zapadajícím slunci.

Ostatní informace

V Poličce jsou otevřeny nové zábavné expozice věnované historii,hudbě,sklářství,životu a dílu B. Martinů.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Nejlepší místa v okolí

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Polička
(vzdálenost od místa: 0.73 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Cesty po Vysočině-město Polička

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace