Cestou mlýnů Unhošť-Loděnice

Tipy na výlet, Kladensko Rakovnicko
Kam a jak jedeme?

KOstel Unhošť
KOstel Unhošť
lupa

Vážení přátelé Turistiky i turistiky, rád bych Vás pozval na výlet kolem starých mlýnů, po trase Unhošť Loděnice.Start je Unhošť, kam jezdí autobusy z Prahy, Berouna a vlaky z Prahy a Kladna, ale myslím, že po přestupech se sem dostanete odkudkoliv.Jen upozorňuji, že pokud budete cestovat vlakem, počtejte s tím, že nádraží Unhošť není v Unhošti, ale nepochopitelně.v Malém Přítočně. To asi vymyslel nějaký chlap s gulami.Do Unhoště je to od nádraží 2 kilometry po silnici.Proto doporučuji jet autobusem z Prahy-Hradčanské nebo z Prahy-Zličína.Od autobusového nádraží pak jděte po žluté značce kolem kostela a dojdete k Infocentru.Zde získáte pěkné razítko a informace o mlýnech, kolem kterých půjdete.Pokračujte dál po žluté značce k Suchému nlýnu, tedy prvnímu mlýnu na trase a do obce Nouzov, kde zjistíte mylnost jejího názvu, protože vily, které budete míjet o přílišné nouzy místních nevypovídá.Mají tu pěknou a dobrou hospodu U Spalů.Po nutném načerpání síly a tekutin pokračujte po žluté do obce Poteplí.Jako první potkáte hospodu U Netopíra.Je trochu lepší než U Spalů.Hned pod ní je další mlýn na trase a jmenuje se Proškův.Bývá někdy přístupný, ale chce to spíš domluvu s panem Bočkem, který bydlí v Unhošti.Od Proškova mlýna jděte po červené značce směr Loděnice.Půjdete přes obec Malé Kyšice, kde vás upoutá vila z osázenou střechou, kamerami a obroským pozemke.Nepatří nkomu menšímu, než je miliardář Petr Kellner.Asi tu nebydlí, což nasvědčuje binec okolo domu.Dál pokračujte po červené značce a půjdete kolem dalších mlýnů-Červený, Markův, Rejnovský. Dojdete také do obce Nenačovice, kde je sklářská huť, kde je možno nahlédnout pod ruce místních sklářů a navštívit místní firemní prodejnu.Nedaleko je také prodejna púotravin.Z Nenačovic půjdete dál kolem potoka a přijde také jediný krizový okamžik trasy.Asi kilometr za obcí Vás bude široká štěrková cesta k odbočení vlevo do lesa, ale Vy jděte rovně do kopřiv.Tudy totiž vede značka.Kopřivy po 10 metrech končí a cesta je zase dobrá.Po červené značce dojdete až do cíle výletu, do Loděnic.Odtud můžete jet buĎ vlakem nebo autobusem, který jezdí do Prahy Zličína .V nohách máte 21 km.

Za čím jedeme?

lupa

Hlavně jedeme za zašlou slávou mlynářů na Kačáku a dnes již zaniklými a na rekreační objekty změněné mlýny.Mají stále svého ducha.V neposlední řadě se projdete krásnou přírodou a uvidíte v čem bydlí někteří naši spoluobčané.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Muzeum Unhošť
Muzeum Unhošť
lupa

Najíst a napojit se můžete v Unhošti, v Nouzově U Spalů, v Poteplí U Netopýra, v osadě Rejnov Ve Mlýně, v Nenačovicích v obchoděk kde mají i chlazené pivo a pak už v Loděnicích, třeba v restauraci Ve Století.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

To, že se do Proškova mlýna může jen po tel. objednávce, jsem se dozvěděl až na místě, ale podařilo se mi kvůli tomuto článku přemluvit paní která tu bydlí, takže to nakonec dobře dopadlo.

Ostatní informace

Suchý mlýn
Suchý mlýn
lupa

Pokud chcete do infocentra zvoňte, na výstavu do muzea v Unhošti je vstupné dobrovolné.Pokud chcete do Muzea mlynáře p. Bočka nebo do Proškova mlýna, tak zavolejte do IC na tel. 312 698 683 a oni vás navedou dál.Do přírody se neplatí, takže se jedná o dost levný výlet.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Nejlepší místa v okolí

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Unhošť
(vzdálenost od místa: 3.7 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Cestou mlýnů Unhošť-Loděnice

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace