Cestička na Javorník - duben 2012

Tipy na výlet, Beskydy, Javorníky, Valašsko
Kam a jak jedeme?

Pramen Jičínky
Pramen Jičínky
lupa

Jdeme na vrchol Velký javorník (918 mnm) z Veřovic, kde necháváme auto na parkovišti u hřiště. Máme namířeno přes kopec do Frenštátu p. R., odkud se autobusem dostaneme zase zpátky skoro až k našemu autu.

Za čím jedeme?

Velký Javorník
Velký Javorník
lupa

Po žlutě značené turistické trase se vydáme z Veřovic silničkou nahoru. Za padolím se žlutá značka odtrhává od pohodlné cesty, my se však držíme pořád rovně. Z asfaltky se odpojíme až v zatáčce pod pramenem Jičínky a stoupáme lesem přímo k prameni. Tam se osvěžíme a odpočineme si na lavičce turistického přístřešku, který nám tady postavili dobří lidé z okolí Smile. Pak pokračujeme lesem až na vrchol, kde si dopřejeme zaslouženého odpočinku. Z vrcholu se pustíme po zelené turistické značce - je to pěkně strmé klesání - směrem na Frenštát. Když se prudká serpentina trochu uklidní, máme to už příjemnou procházkou kolem chaloupek a studánek kousek na Horečky. Tam si můžeme připomenout zašlou slávu hotelu Vlčina i zlatou éru skoků na lyžích Surprise a od můstků pokračujeme přes řeku Lubinu, kolem hotelu Bartoš až do centra města.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Samozdřejmě na Javorníku. Smile

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Hezký výšlap, hezké výhledy a taky to počasíčko.

Ostatní informace

Pohled na Frenštát, Tichou, Kozlovice
Pohled na Frenštát, Tichou, Kozlovice
lupa

Pondělí je na Javorníku zavírací den. Ale vzhledem k tomu že bylo sice pondělí, avšak druhý den byl státní svátek, bylo otevřeno, my jsme se mohli nahoře občerstvit, posedět si před hospodou a kochat se při tom výhledy. A alespoň nebylo narváno!!!Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Druh:
na hory
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Veřovice
(vzdálenost od místa: 2.43 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Cestička na Javorník - duben 2012

19.10.2012 20:43
Na Velký Javorník už jsem stoupala několikrát z různých stran a vždy se mi to tam líbilo. Patří mezi mé oblíbené vrcholy, kam se ráda vracím.
12.11.2012 22:14

Je to pořádný výšlap z těch Veřovic, ale výhledy nahoře stojí za námahu.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace