Cesta Karoliny Světlé

Tipy na výlet, Lužické hory, Ještědský hřbet
Kam a jak jedeme?

pomník Karoliny Světlé ve Světlé v Podještědí od J.Bílka z r.1931
pomník Karoliny Světlé ve Světlé v Podještědí od J.Bílka z r.1931
lupa

Východiskem naší cesty krásnou přírodou a po stopách díla Karoliny Světlé je Světlá v Podještědí. Zelená turistická.značka vytváří okružní trasu, dlouhou 15 km. Ta je v poslední fázi, vzhledem ke stoupání a horším cestám, kdy se jde úbočím Kozákovského hřbetu, náročnější. Je možno si ji však asi v polovině trasy při souběhu s červenou TZ po této červené zkrátit. Druhou část nelze proto doporučit pro menší děti, ale přesto při dalšícestě po zelené neopomeňte zajít k lomům a krátkou odbočkou k překrásné vyhlídce „Vápenice".

Za čím jedeme?

památná lípa ve Světlé pod Ještědem
památná lípa ve Světlé pod Ještědem
lupa

Půjdeme zejména krásnou podhorskou přírodou, ve které je řada lidových staveb. Tabulky nás upozorní na místa, která jsou dějištěm románů a povídek Karoliny Světlé, což jistě ocení její čtenáři. Celá trasa, zejména v prvé části, skýtá stále se měnící pohledy do širokého okruhu krajiny pod Ještědem. V druhé části cesty zavítáme do bývalých vápencových lomů a z vyhlídky Vápenice si pak užijeme velkolepý pohled do kraje, při kterém by se zavděčil i dalekohled.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Jídlo a pití doporučujeme vzít si s sebou. Občerstvení je totiž (snad) možné jen v první části cesty nebo až v chatě KČT Pláně pod Ještědem.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

V prvé části cesty se nám líbily výhledy a pěkné asfaltové silničky, spojující i jednotlivá obydlí roztroušená v krajině.

Ostatní informace

Ve druhé části cesty si před vstupem do lesa dejte pozor na značení, které opouští polní cestu a odbočuje vpravo.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, pro zdatnější
Druh:
za kulturou, do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Pilínkov
(vzdálenost od místa: 3.91 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Cesta Karoliny Světlé

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace