Český Ráj-Borecké skály,Rovensko pod Troskami

Tipy na výlet, Český ráj
Kam a jak jedeme?

lupa

Dneska jsme si naordinovali krátký výlet do Rovenska pod Troskami. Nejprve putujeme po žluté k Rokytnickému rybníku, kde číháme na Láďovo velkou lásku-volavku popelavou. Při té příležitosti sledujeme na přilehlém rybníku Hrůdka rybky skákající nad hladinu.

Za čím jedeme?

lupa

Zlehka docházíme do Borku pod Troskami, odkud je to do Rovenska pouhé 2 km po modré. Vcházíme do přírodní rezervace Borecké skály. Lesík na vrcholu skal nás zcela uchvacuje, dokonce se před námi předvádí Strakapoud malý.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

První zmínky o Rovensku jsou z roku 1371. V části městečka na Týně stojí Kostel Sv. Václava a historická dřevěná zvonice s obrácenými zvony, kam se také uchylujeme. Z novější historie připomeneme jen rok 1943, kdy hrozil Rovensku p. Tr. osud Lidic a Ležáku. Jen díky oběti nejvyšší výsadkářů Lubomíra Jasínka a Františka Závorky, kteří se skrývali na místní plovárně bylo naše městečko zachráněno.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

V obchodě na náměstí si kupujeme buřty na večerní opékání...Protože je už dost hodin a další trasu bychom časově nezvládli, vracíme se zpět stejnou cestou přes Borecké skály do kempu.

Ostatní informace

Pobyt na Vidláku prodlužujeme ještě o jeden den. Nějak nemůžu Láďu dostat z dosahu rybníkůSmileDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Rovensko pod Troskami
(vzdálenost od místa: 0.49 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Český Ráj-Borecké skály,Rovensko pod Troskami

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace