Český Krumlov v zimě ? Stojí za to !

Tipy na výlet, Jižní Čechy
Kam a jak jedeme?

lupa

K narozeninám jsem dostala víkendový pobyt v Českém Krumlově. Je leden a my vyrážíme do jižních Čech užít si zimní víkend ve městě, které je na seznamu světového dědictví UNESCO. Jedeme autem do Českého Krumlova, do jednoho z nejkrásnějších měst v ČR.

Za čím jedeme?

lupa

Je sice leden, ale po sněhu ani památky. Vyslovuji přání. Přeji si, aby napadl sníh, abychom viděli, jak vypadá Krumlov zapadaný sněhem. Cestou někde kolem České Sibiře začíná sněžit a když přijíždíme, už za tmy, do Krumlova, tak je všude bílo ! Nádhera. Jdeme se ubytovat a rychle do města. Musím říct, že zimní atmosféra místa a lidu prosté ulice…. to je teda něco ! Prošli jsme si celé město, uličky, hospůdky, mosty, ostrůvky, vyhlídky… . Viděli Krumlov tak, jak se nám to v létě nikdy nepodařilo. Druhý den jsme se vydali do íčka, protože jsme chtěli někam na výlet. Než jsme se ale rozhoupali, tak už bylo pozdě a tak jsme se šli alespoň podívat do kempu, kterému se v létě, když jedeme vodu snažíme vyhnout, protože je tu hlava na hlavě a nehorázný bugr. Ztichlý a zasněžený kemp měl také něco do sebe. Navštívili jsme také pivovar http://www.eggenberg.cz/ a ochutnali jejich pivo. Chtěli jsme také do zrcadlového muzea, ale zasekli jsme se v Cikánské jizbě . Vtáhlo nás to dovnitř jako magnet. Ve všech krumlovských hospůdkách bylo téměř prázdno a tady to žilo. Vyhrávala cikánská kapela housle, kontrabas, heligonka, housličky, kytara a klarinet. Na stolech tančili hosté a bylo úplně narváno. Opravdu jsme se nenudili .

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Ubytovaní jsme byli v hotelu Alchymy http://www.alchymy.cz/cz/galerie/ . Je to krásný hotýlek na břehu Vltavy. Z pokoje jsme koukali na věž zámku. Ubytování je dražší, ale my toto řešit nemuseli a jen jsme si to užili :) Pokud se chcete pobavit, navštivte Cikánskou jizbu. Jídlo tady teda nic moc . Na to si určitě zajděte do Krčmy v Šatlavské http://www.satlava.cz/page.php?sectid=satlava&artid=1&lang=cz&mode=normal . Tady Vám udělají flákotu na grilu na který je krásně vidět. Posezení u otevřeného ohně oceníte právě v zimě a atmosféra je tu vynikající stejně jako žebra, koleno nebo kuřecí steak. Přes oběd a večer bývá plno i tady, tak si nezapomeňte zamluvit místa dopředu. Vzpomenete si na mně – je to bašta :)

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

V Krumlově se nám líbilo náramně. Zasněžené a prázdné ulice, bez tun turistů. Cikánská jizba a kapela, která Vaše nohy nenechá v klidu. Krásné posezení v Šatlavě a vynikající jídlo. I v pivovaru se nám líbilo. Jinak doporučuji návštěvu Grafitového dolu http://www.ceskykrumlov.com/prohlidka/grafitovy-dul/ , tam jsme teda byli v létě, nebo Museum fotoateliér Seidel.

Ostatní informace

lupa

Ubytování jak jsem psala jsme neřešili, ale v hotelu 2300 - 2900Kč pro dva na noc – se snídaní. Dostanete rezidentskou parkovací kartu po dobu pobytu. Za psa jsme neplatili, protože prý byl hodný a ani o něm nevěděli. WIFI připojení na pokoji . Velmi romantické a jako dárek naprosto vhodné :) Jinak ceny v normálu. Nenarazili jsme na nic přemrštěného. Jinak se určitě dá v Krumlově sehnat i levné ubytování a přes zimu to nebude problém. Pořídili jsme v íčku turistické vizitky, měli i známku. Bylo to moc fajnDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, do přírody, na kole
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Český Krumlov
(vzdálenost od místa: 1.29 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Český Krumlov v zimě ? Stojí za to !

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace