Českem po stopách Davida Černého

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Miminka
Miminka
lupa

Náš součásný umělec vyvolává mnoho diskuzí, kam stoupne. A to je vlastně jeho cíl. Je zajímavé se podívat, kde můžeme najít jeho díla po republice. Jde pochopitelně jen o výběr, ale zkusme se zamyslet. První návštěva může být Žizkovská věž. Jeho miminka lezou již skoro deset let stále vytrvale nahoru. Pak přejedeme do Olomouce - Visící člověk na radnici tu bude pravděpodobně asi jenom dočasně. Ale je tu. A v neposlední řadě tolik diskutovaná Entropa od 6. září 2010 visí v Plzni v muzeum Techmanie.

Za čím jedeme?

David Černý je současný žijící umělec. Jedno z prvních děl, které upoutalo pozornost veřejnosti v porevolučním období, byl Růžový tank. I toto dílo se dostalo do učebnic naší současné výtvarné kultury. Entropa zase vyvolala rozruch v Bruselu. Ale mezi námi, komu dalšímu se to povedlo, aby se sem jezdily dívat davy turistů? Nebylo to nakonec dobře? Černý v ní každý stát EU reprezentoval určitým symbolem, jak ho viděli ostatní Evropané.. Například Italové byli představeni jako mužstvo fotbalistů masturbujících s fotbalovými míči, Slovensko symbolizoval balíček hmoty připomínající sýr omotaný maďarskou trikolórou a Bulharsko turecká latrína. A i ostatní státy byly prezentovány více či méně úsměvně.

http://www.turistika.cz/tipy-na-vylet/show/obesenec-na-radnici-a-saddam-husajn-v-kadi.html

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Výlet je dobré si rozložit do někalika etap. navšívíme v něm tři města Prahu - Plzeň - Olomouc. V jakém pořadí , kde a kde a zda-li jenom "na otočku", či jako např. tři výlety během podzimních prázdnin, tak to už nechám na vás.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Současné umění je takové, jaké je. I impresionisté byli perzekuováni a kritizováni a podívejte, co bychom dali dnes za obraz Renoira v ložnici. Prostě umění má provokovat a má vyvolávat diskuze. Od toho tady je. A David Černý tohle umí, klobouk dolů.

Ostatní informace

Venkovní instalace - Mimina v Praze i Oběšemec v Olomouci jsou zdarma. V Plzni platíte vstup do Muzea dle aktuálních tarifů.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
putování (3-7 dnů)
Druh:
za kulturou
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha hlavní nádraží
(vzdálenost od místa: 1.09 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Českem po stopách Davida Černého

Věc názoru
13.12.2010 05:50
Samozřejmě, je to věc názoru. Pro mne je pan Černý skutečně jen provokatér a možná i zručný řemeslník (pokud mu s tím někdo nepomáhá). Určitě ale žádný umělec. Umí ovšem vydělávat. Sotva se však jeho "díla" kdy dostanou do učebnic, leda na stránky bulváru.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace