České středohoří- Lbín

Tipy na výlet, České středohoří, Žatecko
Kam a jak jedeme?

Náves Lbín -zvonička
Náves Lbín -zvonička
lupa

Vydáme se do obce Lbín v Českém středohoří nedaleko města Litoměřice.Vyjedeme z Lovosic motoráčkem do Litoměřic- horní nádraží.Půjdeme vpravo směrem k okresní nemocnici / na tu se snadno doptáte/ a u ní počkáme na autobusové zastávce na autobus přes Žitenice do Skalice.Tady vystoupíte a půjdete po silnici okolo Ústavu směrem nahoru po červené značce.

Za čím jedeme?

náves Lbín
náves Lbín
lupa

Jdeme do přírody, pozorujeme květiny kolem cesty-podléšky,sasanky hajní,křivatec žlutý,orsej jarní,devětsil lékařský a směřujeme do obce Lbín.Ta leží vysoko v nadmořské výšce 460 m na úpatí Dlouhého vrchu v Českém středohoří.Kdysi patřila spolu s Žitenicemi vyšehradské kapitule.Lidé se zde zabývali pastevectvím a i dnes zde jsou pastviny se stovkami oveček a nově narozených jehňátek.Obyvatelstvo bylo převážně německé národnosti , a tak, když muselo r. 1945 odejít, tak se vesnice vylidnila.V současné době jsou zde především rekreační objekty.

Cestu zpět volíme podél Pokratického potoka, kam se dostaneme ze Skalice opět po červené značce.Cesta je velice příjemná, patří k častým vycházkám obyvatelům Litoměřic.

Cestou k nádraží musíme ještě projít sídlištěm Pokratice a jedeme vláčkem opět do Lovosic a dále do domova.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

chráněná roubená chalupa
chráněná roubená chalupa
lupa

Svačinu jsme si vzali z domova a dobře jsme udělali, neboť hospoda ve Lbíně byla zavřená.Je otevřená večer.Na pěkně vyzdobené a uklizené návsi je možnost se napít ze Studánky,pro žíznivé je připoraven hrníček.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Celá cesta je velice příjemná a i když se stoupá stále do kopce, není příliš náročná.Vzduch jako na horách a krásné výhledy jsou nám odměnou.

Ostatní informace

Výlet nepřijde na mnoho peněz, cesta autobusem z Litoměřic do Skalice stojí 12 Kč.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Litoměřice horní nádraží
(vzdálenost od místa: 4.61 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu České středohoří- Lbín

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace