Čertovy skály a pověst o jejich vzniku

Tipy na výlet, Beskydy, Javorníky, Valašsko
Kam a jak jedeme?

Čertovy skály
Čertovy skály
lupa

Čertovy skály patří mezinejznámější a nejnavštěvovanější skály na Valašsku.Na Čertovy skály se dostanete silnicí ze Vsetína přes Valašskou Polanku směrem na Horní Lideč a před obcí Lidečko uvidíte skály přímo ze silnice.Zaparkovat můžete u motorestu Čertovy skály v těsné blízkosti skal.

Za čím jedeme?

Jedná se o pískovcové skály,tvořící mohutnou hradbu 150m dlouhou a až 25m vysokou.Jsou velmi vyhledávané horolezci.Čertovy skály totiž nabízejí možnost lezení nejenom pro zkušené,ale i pro začínající horolezce.Jen pro zajímavost,několik generací horolezců zde vytvořilo více než sto výstupových tras.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

V motorestu Čertovy skály se můžete najíst,občerstvit a ubytovat.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Čertovy skály se nacházejí mezi čistými valašskými lesy, ve kterých rostou voňavé lesní plody ať již lesní jahody,maliny,borůvky nebo ostružiny a v houbařské sezóně jsou lesy plné chutných hub.

Ostatní informace

Jeden mlynář měl pěknou dceru.Ta se zalíbila čertovi natolik,že si jí chtěl vzít za ženu.Mlynář z tohoto nápadníka žádnou radost neměl a proto mu uložil podmínku:pokud do rána obrátí tok říčky Senice,může si vzít dívku za ženu.Pekelník nejdříve pozabíjel všechny kohouty ve vsi a pak začal stavět hráz.Chytrý mlynář si však jednoho kohouta uschoval a dřív než se rozednilo,kohout zakokrhal.Čert jak neslkameny na hráz je rázem upustil a tak vznikly Čertovy skály.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
do přírody
Bylo zde:
5 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Lidečko ves
(vzdálenost od místa: 0.79 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Čertovy skály a pověst o jejich vzniku

Pověst
17.10.2016 16:57

Dita Mikešová
Neví někdo pověst o čertových skalách mámto za D.Ú.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace