Čertovy kameny (Harichstein)

Tipy na výlet, Hrubý Jeseník
Kam a jak jedeme?

"Vyhlídka"
lupa

Dnes se vydáme na Čertovy kameny, které jsou vyhledávány horolezci, turisty i rodinami s dětmi. Na Čertovy kameny se můžeme dostat z několika směrů. Já Vám zde popíšu dva, o kterých si myslím, že jsou nejpoužívanější. Snad nejsnadnější cesta je z Jeseníku po asfaltové silnici nad sídlištěm. Po této cestě se dostaneme přímo k chatě na Čertových kamenech. Pro milovníky pěší turistiky a pro místní z České vsi je nejpoužívanější cesta z kamenného mostu u "pozinkovny" v České Vsi. Od mostu se se dejte po modré značce a asi po dvou kilometrech se ocitnete na místě.

Za čím jedeme?

lupa

Čertovy kameny jsou mohutný skalní útvar na severozápadním úbočí Zlatého Chlumu. Skalní útvar složený z pegmatitu je vysoký 40 m a dlouhý 100 m. Na vrcholu se nachází vyhlídková plošina, která je chráněná řetězy. Této skále se říká "Vyhlídková". Pod ní se nachází skála "Pekelník" a ještě níže "Plotna". Dále se zde nachází ještě mnoho skalek, ale jsou již menší.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Přímo u skalního města se nachází chat, kde se můžete posilnit, ale i přenocovat.

Vše o provozní době a ubytování získáte na uvedené internetové adrese: http://www.certovykameny.cz/

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

"Pekelník"
lupa

Tohle místo je opravdu překrásné a není nic, co bych mu mohl vytknout. Jednou za rok, v červenci, zde probíhá akce záchraných složek z jesenicka a je možné si sjet na laně z "Vyhlídky" na "Pekelník".Z Čertových kamenů se během chvilky dostanete na rozhlednu Zlatý chlum nebo Naučnou hornickou stezku.

Ostatní informace

Vstup na "Vyhlídku" je zdarma, ale na vlastní nebezpečí.Další informace

Hodnocení:
2365. místo
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Bylo zde:
7 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Česká Ves
(vzdálenost od místa: 0.55 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Čertovy kameny (Harichstein)

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace