Černohorské rašeliniště z Janských lázní

Tipy na výlet, Krkonoše
Kam a jak jedeme?

Stanice lanovky na Černé Hoře
Stanice lanovky na Černé Hoře
lupa

Ideální poznávačka pro ubytované v Janských Lázních a okolí. Do výletu patří výjezd lanovkou na Černou Horu (cca 0,3 km od vrcholu), což je nevšední zážitek s krásnými výhledy. Přidáme si vyhlídku z rozhledny a pokračujeme kolem Sokolské a Černé boudy po žluté k rozcestníku Václavák - nad Javoří důl a dál na vyhlídku. Od ní se pokračuje kolem Hubertovy vyhlídky s naučnými tabulemi kolem rašeliniště a sestoupí se k Pardubickým boudám. Odtud se schází po zelené TZ nad Modré kameny a dál k Modrokamenné boudě, a po modré zpět do Janských lázní.

Za čím jedeme?

Rozhledna na Černé Hoře
Rozhledna na Černé Hoře
lupa

Jak jinak v Krkonoších - jít za čistou přírodou, za výhledy, za naučnou stezkou pro informace přímo z místa, v podstatě za zdravím. Rašeliniště je nedotčeným přírodním fenoménem nejvyšší ochrany.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Stanice z rozhledny
Stanice z rozhledny
lupa

Mnoho míst na jídlo a občerstvení je ve výchozím bodě v Janských lázních, ovšem po cestě se lze najíst v každé turistické chatě - boudě. Ubytování lze zvolit v námi nejpřijatelnějším hotelu ve městě Janské lázně.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Pěšina k Sokolské boudě
Pěšina k Sokolské boudě
lupa

Nejlíbeznější je samozřejmě příroda. K úspoře sil velmi pomáhá kabinková lanovka, která pojme třeba i vypůjčené koloběžky. Nebudu uvádět, jak slyším od některých kolegů, že se mi nelíbí davy lidí v přírodě. To bych tam nemohl ani já a nemohl bych doporučovat výlety. Zkrátka tam davy jsou (v sezoně) a záleží na každém turistovi, jak se v přírodě chová.

Ostatní informace

Černá bouda
Černá bouda
lupa

K cenám jen to, že jsou adekvátní, snad jen poznámka k největšímu rozdílu ceny čepovaného piva: v Janských lázních 12° Krakonoš za 20 Kč, na vrcholu 13° Černá Hora přes čtyřicet; ale tak to je.

5.7.2013Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na hory
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Svoboda nad Úpou
(vzdálenost od místa: 6.46 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Černohorské rašeliniště z Janských lázní

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace