Bystřice pod Lopeníkem - rozhledna Nad Vojanskú

Tipy na výlet, Slovácko
Kam a jak jedeme?

lupa

Vracíme se z dovolené na Slovensku, kde jsme byli zhruba 5 týdnů. Udělali jsme si túry na horách, navštívili hrady, zajímavá historická města, ale také spoustu nádherných dřevěných kostelíků. Nyní se už vracíme, těšíme se domů, ale když vidíme, že přímo na trase máme rozhlednu, musíme k ní vyrazit.

Za čím jedeme?

lupa

Na východním Slovácku, v podhůří Bílých Karpat, jen kousek od Bystřice pod Lopeníkem je ve výšce 420 m.n.m. dřevěná rozhledna. Vstup na ní je volný. Je vysoká 13 metrů, vyhlídková plošina je ve výšce 10 metrů. Je z ní vidět pouze směrem k obci a k vodní nádrži Ordějov.

Rozhledna byla vybudována v době od června do prosince 2011. Podle stejného projektu bylo s pomocí peněz z evropské dotace v regionu současně postaveno dalších 5 rozhleden - rozhledna Králov v Bánově, Obecnice v Korytné, U Trojice v Nivnicích, Hraběcí ve Vlčnově a nejvýše položená rozhledna U křížku v Suché Lozi. K těm jsme už nezajížděli. Máme rozhledny rádi, ale stoupat na stále stejné rozhledny nemusíme.

Rozhledna je na cyklostezce J. A. Komenského. My jsme tam vyrazili pěšky. Ze silnice č. 50, která vede z Trenčína do Uherského Brodu, se kousek za křižovatkou Nový Dvůr odbočí vpravo po zelené a cyklostezce. Na kraji lesa se může nechat i auto. Jde se lesem, zelená značka po chvíli odbočuje vpravo, ale cyklostezka vás dovede až k rozhledně. Z rozcestí je to sotva 1,5 km. Zajímavé je, že z rozcestí k rozhledně jdete z mírného kopečka.

Pokud byste šli na rozhlednu z Bystřice pod Lopeníkem, je to o kousek blíž, přes pole, ale trochu do kopečka.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

U rozhledny není možnost občerstvení, je tam odpočívadlo, kde se můžete posadit, odpočinout, příp. občerstvit se z vlastních zásob.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Nevím, jaký výhled je z ostatních rozhleden, které byly podle tohoto projektu postaveny. Zde však ten výhled příliš daleký není. Ale místo je vybráno pěkné, na kraji lesa je skutečně příjemné posezení.

Ostatní informace

Pokud byste měli víc času, nechá se z rozcestí Nový Dvůr odbočit vlevo a dojet např. na rozcestí Troják, kde je místo s výhledem, odkud se nechá vyrazit na okružní naučnou stezku Lopeník (cca 10 km) s možností protáhnout si to až na rozhlednu Velký Lopeník (16 km), odkud je výhled rozhodně větší. Možností na výlety je v těchto místech však víc.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km), celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za sportem, do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Záhorovice
(vzdálenost od místa: 5.16 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Bystřice pod Lopeníkem - rozhledna Nad Vojanskú

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace