Byšičky

Tipy na výlet, Podzvičinsko
Kam a jak jedeme?

Byšičky - kostel sv. Petra a Pavla
Byšičky - kostel sv. Petra a Pavla
lupa

Jedeme za romantikou a pěknými výhledy. Návrší Byšičky s poutním kostelíkem sv. Petra a Pavla se nachází cca 3km od centra Lázní Bělohrad. Autem je přístup k Byšičkám možný z Dolní Nové Vsi, nebo odbočkou ze silnice ve směru Miletín - Lázně Bělohrad. Zřejmě nejhezčí je však pěší cesta vedoucí z Bělohradu po žluté značce skrz park Bažantnice, kolem Annamariánského pramene, po výstupu z Bažantnice se před námi otevře krásné panorama s kostelíkem sv. Petra a Pavla. Místem prochází i červená turistická značka ve směru Lázně Bělohrad - Miletín. K Byšičkám vede i cyklotrasa KČT č. 4134.

Za čím jedeme?

Byšičky - kostel sv. Petra a Pavla
Byšičky - kostel sv. Petra a Pavla
lupa

Kostelík sv. Petra a Pavla na Byšičkách patří k nejstarším památkam na Podzvičinsku. První zmínka o něm pochází již z roku 1267. Je jedinou památkou na ves, která byla zničena za třicetileté války. Původně románský kostel byl do téměř dnešní podoby upraven roku 1718. Definitivní podobu kostelu dala přístavba věže v roce 1850. Na hřbitově je v levém rohu při zdi pohřben hudební skladatel Karel Moor. K Byšičkám se vztahuje báseň K. J .Erbena, rodáka z nedalekého Miletína, Svatební košile.

Byšičky - kostel sv. Petra a Pavla
Byšičky - kostel sv. Petra a Pavla
lupa

Z vyhlídky u kostela se nabízí výhledy na Bělohradsko, Mlázovický chlum, Veliš, Zebín, Bradlec, Kumburk, Tábor a opačným směrem Zvičinu.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Byšičky - kostel sv. Petra a Pavla od Erbenova dubu
Byšičky - kostel sv. Petra a Pavla od Erbenova dubu
lupa

Přímo na Byšičkách občerstvení není, ale v Lázních Bělohrad je míst k nasycení celkem dost. Ale malá sváča pro děti a lahev s vodou se určitě neztratí.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Souznění historie s výhledy do kraje dodávají místu jedinečné kouzlo.

Ostatní informace

Cca 150 metrů jižně od kostela se nachází Petrova studánka, odpočinkové místo u kryté studánky s výhledem na kostel.Další informace

Hodnocení:
3717. místo
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody, na kole
Bylo zde:
8 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Lázně Bělohrad
(vzdálenost od místa: 2.48 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Byšičky

carl
23.01.2017 11:26

carl kooper
Found the great place where i got the codes for club penguin which was provided very easily to me and i was allowed to play this game with full freedom which is the best online multiplayer game with a lot of enjoyment.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace