Brno - Moravská metropole

Tipy na výlet, Brno a okolí
Kam a jak jedeme?

lupa

Autem - z Prahy je to do Brna asi 210km a dojedeme tam za necelé dvě hodiny pokud to naše nejvytíženější dopravní tepna dovolí... tudíž bych spíš řekl že délka cesty záleží hlavně na dopravní situaci a může se i nepříjemně prodloužit...

Vlakem - vlakové spojení z Brna je velice dobré jak na Prahu, Břeclav, Olomouc i Jihlavu více informací o jízdách vlaků a jejich jízdních dobách naleznete na www.cd.cz

Autobusem - se z Prahy se do Brna dostaneme velice pohodlně asi za 2hodiny a 30minut

Za čím jedeme?

lupa

Brno (49° 12′ s. š. 16° 37′ v. d.) - je rozlohou i počtem obyvatel, kterých je nyní něco kolem půl milionu druhé největší město v České Republice. Je správním střediskem Jihomoravského kraje. Brno leží na soutoku řek Svratky a Svitavy. Nejvyšším bodem je Kopeček.

Brno je významným administrativním střediskem, centrem české justice, sídlem orgánů s celostátní kontrolní působností a dalších důležitých institucí. Je rovněž centrem vzdělání s 26 fakultami jedenácti universit a vysokých škol. Ve městě sídlí biskupství brněnské diecéze. Od roku 1998 zde stojí první česká mešita.

K nejvýznamnějším dominantám města patří Katedrála svatého Jana a Pavla (známá spíše jako Petrov) a Hrad Špilberk. V Brně také nalezneme stavební památku vilu Tugendhat od architekta Ludwiga Miese van der Roheho která je zapsaná mezi Světové dědictví UNESCO.

Brno se těší i stále větší oblibě mezi turisty, kteří sem jezdí kvůli nižším cenám oproti Praze a rovnocennému jak kulturnímu, společenskému tak i nočnímu životu.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Brno nabízí rozmanitou nabídku ubytovacích kapacit, a to od exkluzivních pětihvězdičkových hotelů až po rodinné penziony, kempy a ubytování v soukromí. Bližší informace na: www.ubytovani.brno.cz.

S možností občerstvit se je to podobné jako s ubytováním - ve městě je mnoho hospůdek, kaváren, rychlého občerstvení ale i prvotřídních restaurací.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

doporučil bych vyhlídku z Petrova, park pod Petrovem, Restauraci výtopna, Středověkou krčmu, nebo Kavárnu Vladimíra Menšíka - pokud už budeme v Brně rozhodně by stál za to výlet na propast Macocha...

Ostatní informace

Informační centrum

Nádražní 8

658 78 Brno

tel.: + 420 542 221 450

+ 420 542 213 061

e-mail: info@ticbrno.cz

Turistické informační centrum města Brna poskytuje všeobecné informace o městě Brně a jeho okolí – informace o sportovních a kulturních akcích, vlakových a autobusových spojích, databázi firem, podniků a ostatní služby spojené s turistickým servisem pro návštěvníky města a také jeho občany.

Partner článku: Ubytování BrnoDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Bylo zde:
5 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Nejlepší místa v okolí

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Brno hlavní nádraží
(vzdálenost od místa: 0.99 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Brno - Moravská metropole

25.11.2011 22:44

Telegrafické vyjmenování hlavních zajímavostí bych doplnil o historické centrum města se Zelným rynkem, starou radnicí s vyhlídkovou věží, novou radnici, brněnské podzemí, muzeum v Ditrichšteinském paláci, staré kostely v centru, pod severní bránou Špilberku pravoslavný kostel, hvězdárnu, výstaviště, ... a na posledním místě nechvalně známý "brněnský šulin", neboli robertek na nám.Svobody. V okolí pak brněnskou přehradu s hradem Veveří a autodrom. atd, atd.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace