brněnská zoo

Tipy na výlet, Brno a okolí
Kam a jak jedeme?

lánovaný výlet do brněnské ZOO začal hodinovým čekáním na vlak, jelikož nám ujel téměř před nosem. Ale nevadí.

lupa

Pro neznalé města Brna- před vlakovým nádraží staví tramvaj, která vás zaveze do stanice 'Zoologická zahrada', odkud je to k hlavní bráně asi 200 metrů. Na místo se dostáváme krátce po jedenácté hodině. Na prohlídku zvířátek máme zhruba sedm hodin čistého časuwink

Za čím jedeme?

lupa

Zvířátka jsou dnes ve velmi dobrém rozmaru, na požádání nám zapózoval člen z čeledi jelenovitých a vystavuje tak na obdiv své majestátní paroží. Úžasní jsou také netopýři, lední medvědi dovádějící v jezírku. Za pozornost stojí i zástupci vlka arktického. Medvědi kamčatští vyvádějí pěkné kousky.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Když konečně docházíme k lišce polární, tak si zrovna dává dvacet. A my za ní přijeli až z liberecka. Naštěstí se po chvíli probouzí a máme tedy možnost obdivovat ji. Zanedlouho se přidává i druhá, která vylezla z nory. Jedna po druhé začíná pózovat a nastavovat čumáček objektivům.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Nastal čas na malé občerstvení, proto si u jednoho ze stánků objednáváme pití. Jdeme se ještě podívat do té části zahrady, kterou jsme neprobádali. Brzy nacházíme výběh s levhartem. Ten si lebedí na nízkém stromě. Máme v plánu vrátit se k ubikacím s bobrem kanadským a skunkem, protože v době naší návštěvy tato zvířátka spala. Náhle se ale zvedl silný vítr našeptávajíc blížící se bouřku. Rozhodnutí je hodně rychlé. Schováváme foťáky, já oblékám pršibundu a svižně odcházíme.

Zastavujeme se v restauraci U lávky, abychom přečkali liják. Brzy je po všem.

Ostatní informace

Užitečné informace o otevírací době, ceně vstupného a plánovaných akcích: http://www.zoobrno.cz/Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Bylo zde:
6 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Brno-Královo Pole
(vzdálenost od místa: 4.46 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu brněnská zoo

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace