Březová - vyhlídkový altán Josefa Jungmanna

Tipy na výlet, Slavkovský les, Doupovské hory
Kam a jak jedeme?

Vracíme se z Krušných hor, jedeme do Plzně. Cestou na hory jsme se všimli v lesích nad vodní nádrží Březová nově vybudovaného altánu. Tak to tam chceme prozkoumat.

Za čím jedeme?

lupa

V lesích severně od vodní nádrže Březová vede vycházková Jungmannova cesta. Jako vzpomínku na tohoto významného českého spisovatele a překladatele, ale také prvního učitele češtiny byl na místě s vyhlídkou vybudován a po něm pojmenován zastřešený altán. Nádherný výhled je na celou vodní nádrž Březová, ale i na hřebeny Doupovských hor a kopce Slavkovského lesa. Na cestě byly umístěny lavičky, takže přibyla další vyhlídková trasa pro lázeňské hosty, ale i pro ostatní návštěvníky města nebo jeho obyvatele.

K altánu se dostanete od nádraží Březová. Pokud přijedete vlakem, vydejte se po modré turistické značce - pozor budete muset přejít poměrně frekventovanou silnici z Karlových Varů do Bečova. Po této modře značené cestě se jede i autem, na silnici je značena odbočka k lanovému centru.

Po zhruba 1 km dorazíte k lanovému centru, kde je i parkoviště a rozcestí Sv. Linhart s nově zrekonstruovanou budovou historického objektu, kde v letní sezoně můžete navštívit prý kavárnu, ale hlavně informační středisko. Zde je vlastně centrum této oblasti. Je zde lanové centrum, tady začíná Dendrologická stezka, okružní naučná stezka Příroda spojuje - Sv. Linhart, která vede po obvodu obory (hned zde na samém počátku je postavena pozorovatelna jelenů) a na ní bude navazovat další část Branaldova cesta. Ta by měla být dokončena do konce června 2015. Právě odtud se nechá vyrazit po Jungmannově cestě k altánu Josefa Jungmanna. Je to o trochu víc než kilometr. Nevím, zda jsme se špatně dívali, ale bohužel jsme neviděli směrovku, abychom se mohli bez starostí k vyhlídce vydat. Je zde však podrobná mapa, takže to tak velký problém nebyl. Mohu napovědět - vyražte kousek po modré směr Doubská hora, ale z cesty neodbočujte po značce. Po chvíli dojdete k závoře a tam už uvidíte, že jdete dobře. Cesta je pohodlná, v údolí uvidíte chatovou osadu Březová.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

O víkendu jsme byli ubytováni v Nových Hamrech v malém soukromém penzionu p. Pořízka - tel. 607 206 776. Zde jsme se pouze zastavili. Ani jsme zde nejedli, protože jsme se nezdrželi dlouho. I když podle původního plánu jsme se tady chtěli ještě trochu projít. Ale počasí nám nepřálo. Ještě než jsme vyrazili, strhla se vánice, ale od cesty k altánu nás neodradila. Naštěstí pak na chvilku přestalo, i sluníčko vysvitlo, ale zpátky jsme se vraceli opět za chumelenice. Prostě klasické aprílové počasí.

V letní sezóně je snad možnost lehkého občerstvení v kavárně ve zrekonstruovaném objektu Linhart. V době naší návštěvy ještě nebyla sezóna, vše bylo zavřené.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Myslím, že značení zatím není zrovna nejlepší, ale vše se buduje a sezóna ještě nezačala, takže se možná včas vše zlepší. Altán nádherně zapadne do krajiny, a to z pohledy z Jungmannovy cesty i z pohledu od silnice do Bečova. Rozhodně hodnotím velice kladně, že byla tato část lesa takto využita. Postarala se o to příspěvková organizace Lázeňské lesy Karlovy Vary v rámci česko-německého projektu "Příroda spojuje" spolufinancovaného z fondů Evropské unie.Ostatní informace

Vzhledem k tomu, že se jedná o přírodní procházku, je vše samozřejmě zdarma. Zpoplatněno je pouze lanové centrum.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Karlovy Vary-Březová
(vzdálenost od místa: 0.39 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Březová - vyhlídkový altán Josefa Jungmanna

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace