Březová - přírodní lanové centrum

Tipy na výlet, Slavkovský les, Doupovské hory
Kam a jak jedeme?

Informační centrum Sv. Linhart
Informační centrum Sv. Linhart
lupa

Vracíme se z Krušných hor, jedeme přes Karlovy Vary do Plzně. Cestou jsme se v Březové zastavili na vyhlídce u nově vybudovaného altánu Josefa Jungmanna. U rozcestí Sv. Linhart jsme si všimli zajímavě řešeného lanového centra.

Za čím jedeme?

Pozorovatelna jelenů
Pozorovatelna jelenů
lupa

V lesích severně od vodní nádrže Březová je vybudováno lanové centrum. Dostanete se k němu od vlakového nádraží Březová. Na silnici je značená odbočka. Cesta nahoru měří zhruba 1 km. Nedaleko je parkoviště a nově zrekonstruovaná budova historického objektu, kde v letní sézoně můžete navštívit informační středisko Sv. Linhart. V okolí je možná řada dalších aktivit. Začíná zde Dendrologická stezka, která je součástí okružní naučné stezky Příroda spojuje - Sv. Linhart, která vede po obvodu obory. Zde na samém počátku je postavena pozorovatelna jelenů. Odtud se nechá vyrazit po Jungmannově cestě k vyhlídce u nového altánu Josefa Jungmanna.

Lanové centrum provozuje příspěvková organizace Lázeňské lesy Karlovy Vary. Je to skvělý cíl pro školní výlety i party nadšenců, kteří si zde rádi vyzkouší svoji zdatnost. Určitě se zde nebude nudit ani sportovně založená rodina. Bylo otevřeno roku 2012 - tehdy byla zprovozněna pouze jedna část - dětská, další rok vytvořili náročnější trasu pro dospělé, o rok později třetí trasu, z hlediska náročnosti prostřední část.

V současné době jsou tedy v areálu tři kvalitní lezecké okruhy, které sahají skoro až do korun stromů, tj do 15. metrové výšky:

Dětský okruh - pro děti od 6 let do max. výšky 130 cm. Je na něm 15 překážek v průměrné výšce 4 m. Zdolat okruh trvá cca 20 minut, jištění je průběžné, tzv. saferoller.

Střední okruh - pro děti od 8 let a od výšky 140 cm. Je na něm 20 překážek. Zdolat okruh trvá cca 40 min. Děti od 8 do 10 let musí mít s sebou doprovod.

Vysoký okruh - pro dospělé a mládež od 12 let a od výšky 150 cm. Překážky jsou ve výšce až 15 metrů. Zdolat okruh trvá cca 1 hodinu.

Kromě těchto základních okruhů jsou zde ještě další dvoje překážky:

Nízké lanové překážky - to jsou obratnostní překážky vhodné pro skupiny dětí a mádeže od 10 let

Top rope překážky - to jsou skoky do prázdna a podobné zběsilosti, jak sami uvádějí. Na tyto překážky ju nutno se předem objednat.

Na všechno zde dohlížejí školení instruktoři.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

O víkendu jsme byli ubytováni v Nových Hamrech v malém soukromém penzionu p. Pořízka - tel. 607 206 776. Zde jsme se pouze zastavili. Ani jsme zde nejedli, protože jsme se nezdrželi dlouho. Počasí nám nepřálo. Ještě než jsme vyrazili k altánu, strhla se vánice. Naštěstí pak na chvilku přestalo, i sluníčko vysvitlo, ale zpátky jsme se vraceli opět za chumelenice. Prostě klasické aprílové počasí.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

V době naší návštěvy bylo lanové centrum zavřené. Přes nízké dřevěné ploty bylo dovnitř vidět. I když nejsem fanda takovýchto aktivit (možná už i kvůli věku), musím ocenit, že tady to vypadalo hodně zajímavě. Bohužel vzhledem k hroznému počasí jsem to ani nenafotila. Chceme si však v sezoně projít naučnou stezku, tak to nafotím a fotky časem přidám.

Ostatní informace

Otevírací doba (Při nepřízni počasí se může změnit.)

květen - červen: pátek 15:00- 19:00, víkend 12:00 - 19:00

červenec - srpen: každý den 12:00-19:00

září - říjen: pátek 15:00 - 18:00, víkend 12:00 - 18:00

Ceník

Dětský okruh: dítě: 70,- Kč, dospělý: 120,- Kč

Střední okruh: osoba: 200,- Kč

Vysoký okruh: osoba: 250,- Kč

Nízké lanové překážky: dítě: 50,- Kč, dospělý: 70,- Kč

Top rope překážky (na objednávku): osoba: 250,- Kč

Rodinné vstupné (2 dospělí na vysoký okruh, 1 - 2 děti na nízký okruh): 500,- Kč

Permanentky: 500,- Kč, 1000,- Kč

Lanové centrum umožňuje zakoupit dárkové poukazy.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, pro zdatnější
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za sportem
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Karlovy Vary-Březová
(vzdálenost od místa: 0.91 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Březová - přírodní lanové centrum

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace