Březnice, zámek

Tipy na výlet, Středočeská pahorkatina
Kam a jak jedeme?

lupa

Do Březnice jsme vyjeli osobním vozem Škoda Felicie zelené barvy. Navštívili jsme zdejší zámek i s přilehlým parkem. Prošli jsme se městem a poté jsme stejným vozem toto malebné městečko opustili.wink

Za čím jedeme?

Naším cílem byl renesanční zámek v Březnici. Původně gotická tvrz ze 13. století byla v 15. století přestavěná Petrem Zmrzlíkem ze Svojšína. Po Bílé Hoře zde sídlil královský prokurátor Přibík Jeníšek z Újezda. Po vymření rodu Přibíků zámek získali Kolovratové a po nich Palffyové. Od roku 1945 patří státu. Před prohlídkou jsme se prošli zámeckým parkem. V zámku jsme si prošli lokšanskou knihovnou s malovaným trámovým stropem, renesanční jídelnou i zbrojnicí. Ve zbrojnici jsme zhlédli ojedinělý soubor chladných a palných zbraní a zbroje z 16. až 19. století. Salón s loveckými trofejemi a zbraněmi pak připomíná záliby posledního majitele Jana Palffyho a soubor předmětů z východní Afriky. Po prohlídce zámku jsme ještě shlédli vystoupení historického šermu. Vystoupení bylo pěkné, ale účinkující v historických kostýmech vypadali jako Bubáci a tak malá Valika neustále odvracela zrak. Při výstřelu z bambitky se rozplakala.

Čas mírně pokročil a my se vydali do městečka. Městečko bylo už ve 14. století známo těžbou stříbrných rud. My lKlášter s kostelem sv. Františka Xaverského a sv. Ignáce z Loyoly, kostel svatého Rocha a silniční most se sochami přes řeku Vlčavu.


Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Na jídlo jsme si došli do restaurace Vlčava. Dobré jídlo, dobré pití, dobrá obsluha. Nebylo, co řešit.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nejvíc se nám však líbilo, když jsme přijeli k železničnímu přejezdu u Tochovic. Před námi padly závory a náš řidič Vláďa úsečně pronesl: "Kurva, závory!"

Zastavili jsme a v důvěrném hovoru jsme hodnotili prošlý den. Nevšimli jsme si, že mezitím se závory zvedli. Syn našeho řidiče Jirka praštil svého otce do ramene a řekl:"Kurva, jedem!"

Do Vládi jako když střelí. Vyběhl z auta a svého syna zpohlavkoval za vulgární výraz, který použil. Inu každý jsme jiný.

Ostatní informace

Rodinné vstupné (2+1): 250,-Kč

Jídlo v restauraci (2+1): 380,-Kč

---------------

celkem 630,-Kč

Slušná cena, co říkáte?Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Březnice
(vzdálenost od místa: 0.52 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Březnice, zámek

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace