Břestecká skalka a kaple sv. Barbory

Tipy na výlet, Slovácko
Kam a jak jedeme?

Břestecká skalka
Břestecká skalka
lupa

Na Břesteckou skalku se nejsnáze dostaneme autem, pokud pojedeme do vesnice Břestek a budeme dále pokračovat po silnici do lesa. Až dojedeme na místo zvané Pod Břesteckou skalkou. Zde se dá pohodlně zaparkovat na parkoviští u hospody Pod skalou. Odtud pak již pokračujeme pěšky po červené značce asi 10 minut do prudkého kopce až na Břesteckou skalku. Ke kapli sv. Barbory se dostaneme opět z parkoviště, kde jsme zaparkovali, po červené turistické značce, ale na opačnou stranu. cesta trvá asi 15-20 minut do prudšího kopce.

Za čím jedeme?

Břestecká skalka
Břestecká skalka
lupa

Břestecká skalka je členitý pískovcový skalní útvar ležící na svahu kopce Komínek (456m.n.m.) Tyto skaliska lze využit i pro lezení a je zde popsáno 35 lezeckých tras. Ze skalních útvarů se nám naskýtá nádherný rozhled směrem na Uherské Hradiště a kapli sv. Barbory na protějším kopci. Ke kapli sv. Barbory, či případně dále na Buchlov se dostaneme, vrátíme-li se zpátky k parkoviští a půjdeme opět po červené turistické značce, pouze na opačnou stranu a asi za 15-20 minut dorazíme ke kapli sv. Barbory. Pro lepší představu, jak to u kaple sv. Barbory vypadá, můžeme použít virtuální pohled na adrese http://www.virtualtravel.cz/hrad-buchlov/kaple-sv-barbory.html. Kaple sv. Barbory pochází ze 13. století. Dodnes se zde konají poutě.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

V okolí se nachází množství hospod, restaurací a penzionů.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nevíce se nám líbil krásný výhled z Břestecké skalky a samotná kaple sv. Barbory.

Ostatní informace

Plné vstupné do kaple sv. Barbory je 30 korun, školní mládež, studenti a invalidé platí 20 korun. Návštěvní doba v kapli je v červenci a v srpnu kromě pondělí od 9:30 do 16:30.

Na výlet vlakem

Výhled směrem na Uherské Hradiště
Výhled směrem na Uherské Hradiště
lupa

Pokud se rozhodneme cestovat vlakem, pak doporučuji vysednout ve Starém městě a odtud jít po červené turistické značce přes Velehrad až na Břesteckou skalku a poté dále na kapli sv. Barbory. Doba cesty je přibližně 2-3 hodiny. Doporučuji zastavit se na poutním místě Velehradě.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika, pro zdatnější
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Břestecká skalka a kaple sv. Barbory

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace