Bolevecké rybníky

Tipy na výlet, Plzeňsko
Kam a jak jedeme?

Bolevecké rybníky se nacházejí na severním okraji města Plzně a tvoří významnou rekreační oblast.K rybníkům se dostanete silnicí z Plzně směrem na Žatec,po několika kilometrech uvidíte vyznačené odbočky.Lze u nich taky zaparkovat,parkoviště je nejenom u Velkého Boleveckého rybníka,ale i u rybníka Šídlovák a Kamenného rybníka.

Za čím jedeme?

Na potoku,který pramení pod horou Krkavcem 504m.n.m. byla již v 15století založena unikátní soustava Boleveckých rybníků,kterou dnes tvoří devět větších a pět drobných nádrží s převážně písčitými a travnatými plážemi vhodných ke koupání.Největším a nejznámějším je Velký Bolevecký rybník o rozloze 53ha,dobře se můžete vykoupat taky v rybnících Seneckém,Třemošenském a Šídlováku.Rybníky jsou zasazeny v půvabné krajině s borovými lesy a jejich okolí je protkáno turistickými cestami a chodníčky.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Základní občerstvení obdržíte ve stáncích na břehu Velkého Boleveckého rybníka.V nedaleké Plzni můžete ochutnat speciality české kuchyně v nejstarší městské stylové pivnici U Salzmannů v Pražské ulici,ubytovat se můžete v Budilově ulici v hotelu Plzeň.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Velmi atraktivní je Kamenný rybník,který je taky vhodný ke koupání.V jeho okolí se rozkládá rašeliniště, přírodní rezervace Kamenný rybník s porosty borovice,smrků a bříz a s rašelinnou květenou.

Ostatní informace

Severně od Kamenného rybníka,při zeleně značené turistické cestě,stojí nevšední kuželovitá stavba. Je to kolomazná pec z druhé poloviny 18 století.Kolomaz se vyráběla pálením borového dříví s přísadou vápna a používala se jako mazivo pro povozy a kočáry.U železniční trati,naproti Kamennému rybníku,roste zajímavý borový les s mnoha vzácnými druhy borovic.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Druh:
do přírody
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Bolevecké rybníky

reakce na článek
27.12.2008 11:40

m.novak
Rad bych upozornil,že hotel Plzen již několik let neexistuje.Doporučuji ubytování v tur. ubytovně V Prokopávce nedaleko Boleveckých rybníků.
Parkování u Šídloveckého rybníka
05.05.2013 22:12

Alislaw Ciaski

K rybníku Šídlovák: od provozování věhlasného "Ranče u Šídlováku" z důvodu silného znečištění koňským bioodpadem nekoupatelno. Mimochodem, zajímalo by mě, kde vzal autor informaci, že se u tohoto rybníka dá zaparkovat...

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace