Bohdaneč a okolí

Tipy na výlet, Posázaví
Kam a jak jedeme?

Jedeme se podívat do hezké středočeské obce s názvem Bohdaneč. Nachází se v okrese Kutná Hora, 5 km od Zbraslavic.

Za čím jedeme?

Pohled na Bohdanku od Pilského rybníka
Pohled na Bohdanku od Pilského rybníka
lupa

V Bohdanči a okolí je spoustu hezkých věcí, které stojí za navštívení. My jsme se rozhodli navštívit nejdříve rozhlednu. Zaparkovali jsme u palírny (o které bude řeč později) a vydali se nejprve okolo Pilského rybníka a poté cestou mezi sady na rozhlednu. Bohdanka je unikátní stavba provedená z tzv. "kulatého dřeva" za pomoci ocelových spojů. Tato technologie byla u stavby rozhledny v České republice a dokonce i v Evropě použitá poprvé a to činí Bohdanku vyjímečnou a krásnou.. Po vystoupání 216 schodů vás čeká pěkný výhled do okolí a obzor vám přiblíží nainstalovaný dalekohled.

Cesta k Bohdance
Cesta k Bohdance
lupa

U rozhledny se můžete občerstvit a dokonce si půjčit i kolo. My jsme rozhodli se vydat ještě do okolí. Můžete si zvolit, buď stezku "Putování po vodních plochách" (která je dlouhá 19,2 km a vede krásnou krajinou a po cestě zhlédnete spoustu rybníků v okolí) nebo "Historie českého sklářství" (která je dlouhá 9,2 km a dovede vás do malebné huti v Tasicích a také v Bělé, v obouch hutích si můžete poslechnout a prohlídnout, jak se kdysi vyráběly předměty ze skla a máte možnost si krásné skleněné výrobky zakoupit). My jsme zvolili první variantu, ale trochu jsme si jí zkrátili, abychom stihli ještě návštěvu palírny Smile. Pokud máte na výlet celý den, doporučuji navštívit jak rybníky, tak i hutě.

Konstrukce rozhledny
Konstrukce rozhledny
lupa

Nakonec jsme navštívili palírnu, kde se vyrábí přírodní pálenky vytříbené kvality (např. slivovice, hruškovice, jablkovice, meruňkovice, broskvovice, třešňovice, vínovice, pivovice..). Místní palírna zajišťuje: ovocný lihovar, výkup ovoce, pěstitelské pálení a moštárnu.V palírně si můžete samozřejmě koupit jakoukoliv pálenku nebo pravý včelí med od místních včelstev.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Výhled z rozhledny
Výhled z rozhledny
lupa

Občerstvit se můžete přímo u rozhledny. Pokud si chcete dát větší gáblík, doporučuji zajet do Zbraslavic a zde si vybrat: restaurace hotelu Svatý Hubert, restaurace U Datla nebo pizzerie Libreta. Dobře vaří ve všech zmiňovaných restauracích.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nejvíce se nám líbila procházka okolo Bohdanky zakončená návštěvou palírny.

Ostatní informace

Bohdanka:

Otevřeno o víkendech od 12:00 do 18:00

Vstupné: dospělí 30 Kč, děti a senioři 15 Kč, dalekohled 20 Kč

Huť Jakub Tasice:

Otevřeno denně od 10:00 do 15:00

Vstupné: dospělí 70 Kč, děti 30 Kč, senioři 35 Kč

Palírna Bohdaneč - prodejna:

Otevřeno denně od 10:00 do 18:00Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Hodkov
(vzdálenost od místa: 4.27 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Bohdaneč a okolí

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace