Bobová dráha – Pec pod Sněžkou – RETRO 2007

Tipy na výlet, Krkonoše
Kam a jak jedeme?

bobová dráha
bobová dráha
lupa

Pec pod Sněžkou je vyhlášené Krkonošské zimní středisko. Z Trutnova je to 24 kilometrů po silnici II.třídy číslo 296 a v Maršově odbočíme na silnici II.třídy číslo 296. My jsme trávili několik dní ve Velké Úpě, takže jsme se vydali pěšky po modré turistické značce, která vede souběžně s hlavní silnicí, ale z druhé strany říčky Úpy po asfaltové komunikaci. Po cestě jsou i dvě hospůdky, kde se lze občerstvit, ale jsou to jen asi tři kilometry, takže procházkovým tempem necelou hodinku.

Za čím jedeme?

dětský koutek
dětský koutek
lupa

Bobovou dráhu, neboli Relax park najdeme u hlavního parkoviště V Peci pod Sněžkou. Hned na první křižovatce se dáme vpravo, po pár metrech je tam íčko a Relax park je asi tři sta metrů za. Přes silnici je malá přehrada.

a hurá na horu
a hurá na horu
lupa

Bobová dráha je v provozu celoročně a je moderní konstrukce. Vozíky jezdí bezpečně přidržovány k hliníkovým kolejím, a jsou vybaveny bezpečnostním pásem, takže nehrozí žádné vypadnutí, ani v nejvyšší rychlosti. Dráha je dlouhá 900 m z toho je 700 m sjezdu. Na horní stanici Vás dopraví vlek a pak už hurá dolů. Vozíky jsou dvojmístné, takže není problém vzít sebou i malé dítko, což náš mrňousek víc než kvitoval a jen jsme dojeli dolů tak utíkal za někým dalším, aby jel znovu.

a další kolo
a další kolo
lupa

V areálu je i dětský koutek, skluzavky a trampolíny, které jsou ale jen do 70 kilogramů. To byl trochu problém, protože já jsem poněkud jinak prostorově řešenej a tím pádem i krapet těžší.

a ať to sviští
a ať to sviští
lupa

Jízda na bobové dráze je zážitkem, především ve dvou, protože rychlost je dána především vahou osádky. Ale doporučuji jít spíše ráno kdy je málo lidí a po vytáhnutí vozíku nahoru si můžete dát větší odstup od vozíku před vámi. Pokud je to někdo lehčí, nebo někdo kdo brzdí tak ho záhy dojedete a pak už to není ono.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Občerstvit se dá přímo v areálu v místním Snack baru, ale na obídek jsme si odskočili naproti do restaurace, jejíž jménu si nemůžu vybavit.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

a ať to sviští
a ať to sviští
lupa

Mrňousek se vyřádil a nemohli jsme ho z bobové dráhy dostat. Celý den se smál a výskal. Když jsme tam byli v roce 2007, ještě nebyli vstupenky Al inklusive, takže několika hodinová návštěva s obídkem se vyšplhala do mnoha tisícové částky.

Ostatní informace

Aktuální ceny a otvírací doba, včetně doprovodných akcí, lze najít na stránkách : http://www.relaxpark.cz/Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za sportem
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Svoboda nad Úpou
(vzdálenost od místa: 10.41 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Bobová dráha – Pec pod Sněžkou – RETRO 2007

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace