Bílou stopou - klasika v Jizerských horách

Tipy na výlet, Jizerské hory
Kam a jak jedeme?

Jizerky, není to nádhera?
Jizerky, není to nádhera?
lupa

Sklalní lyžaři se asi usmějí, není známější trasa v Jizerkách, než klasické kolečko z Bedřichova na Smědavu a zpět do Bedřichova. Ale nedalo mi to a hlavně fotkami, jsem chtěla přiblížit atmosféru a i nalákat ty, kteří se zalekli letošní tuhé zimy.

kousek za Krásnou Máří
kousek za Krásnou Máří
lupa

Tak tedy trasa truchu podrobněji: ze stadionu v Bedřichově vzhůru ( jediná možnost) k rozcestí U dubu, po zelené na Hřebínek, doprava po žluté a pak po červené kolem Krásné Máří na Žďárek, doprava po žluté Štolpišskou silnicí až k občerstvení Na Knaipě, doprava kolem Jizery Kasárenskou silnicí na Smědavu. Odtud nahoru do kopce po modré z druhé strany Jizery zpět Na Knaipu. Po kilometru na druhé odbočce po modré sjet na Kristiánov a vrátit se na Novou Louku kolen Šámalovy chaty a pak už stejnou cestou jak jsme vyjeli do Bedřichova.

Prosím vás, máte to někdo změřené přesně, já si počítám tak cca 26 km, když tak mě někdo doplňte.

Za čím jedeme?

bílé stopy
bílé stopy
lupa

Jedeme si užít zimy na běžkách, pozdravit se s kamarády ve stopě. Určitě nějaké potkáte, jsou to většinou cyklisti s lyžemi. Jedeme načerpat endorfiny, což většina z nás bude následující týden v práci nezbytně potřebovat. Prostě samé plusy a namazat se dá zeleně, v lěpším případě modře.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

ještě jedna klasika
ještě jedna klasika
lupa

První občerstvení je v Kiosku na Hřebínku, teplé nápoje všeho druhu a výborná zelňačka se bude hodit. Na Knaipě po pár kilovetrech dál je to s místem horší, v lepším případě si dáte horký čaj venku na sněhu. Stejně tak si musíte vybojovat místo v často narvané Smědavě, ale při troše trpělivosti i pivo bude. Na konci cesty jedete kolem Šámalovy chaty, zase je boj o místa a teplý boršč je výborný.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Jizerky jsou krásné za každého počasí, nemyslíte?

Ostatní informace

ve stopách je živo
ve stopách je živo
lupa

Z Prahy do Liberce se dá dojet Studentagency za 85 Kč. Z Liberce dál na Bedřichov za 20 Kč. Ve stopě můžete být už před 9. hod. Zpět to už zmapované nemám, jezdíme většinou s partou nadšenců a to celým předem objednaným autobusem. Tak hodně zdravých kilometrů!Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za sportem, na hory
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Vratislavice nad Nisou
(vzdálenost od místa: 6.64 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Bílou stopou - klasika v Jizerských horách

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace